Naturport ACAI 100 mg 100 kapsúl

Acai

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

Akciová cena 11,90 €

Bežná cena: 15,00 €

ACAI 


Ovocie ACAI patrí medzi ovocie s najvyšším obsahom antioxidantov a je jednou z najzdravších plodín na našej planéte.

Obsah balenia: 100 kapsúl
Dávkovanie: 1 kapsula 2-krát denne po jedle
Náklady na 1 deň užívania: 24 centov
Účinná zložka v jednej kapsule: 100 mg Acai extrakt 20:1 z plodov Euterpe oleracea (ekvivalent 2000 mg), inými slovami 1 kapsula Acai obsahuje 100 mg účinného extraktu z 2000 mg ovocia Acai

Detaily

ČO JE ACAI?

ACAI (Euterpe oleracea) je bobuľovité ovocie pochádzajúce z amazonského pralesa Južnej Ameriky. Bobule sa podobajú obrej, fialovej, čučoriedke, ktorá sa však nemôže konzumovať priamo. Vedci podrobili ovocie Acai dôkladnému výskumu až v roku 2006, pričom výsledky boli prekvapujúce a zistili, že Acai obsahuje:

20-krát viac antioxidantov ako je v lesných jahodách a malinách a
- až 30-krát viac ako je v červenom víne.

 

HLAVNÉ ÚČINKY ACAI 

Medzi hlavné účinky ovocia Acai patrí ich silný účinok na zdravie srdca. Ich bobule sú známe ako bohatý zdroj zlúčenín, nazývaných antocyaníny. Sú to tie isté antocyaníny, vďaka ktorým má aj červené víno svoje zdravotné účinky. Rozdiel je v tom, že bobule Acai obsahujú tieto zdravé zlúčeniny ešte vo vyšších koncentráciách než víno a nespája sa s nimi žiadne riziko súvisiace s alkoholom.

Acai pôsobí proti starnutiu. Čo je logické, keďže jednou z hlavných príčin predčasného stárnutia (a pre mnohých odborníkov hlavnou príčinou) je pôsobenie voľných radikálov a účinnou ochranou pred voľnými radikálmi sú práve antioxidanty. Navyše sa ešte predpokladá, že tento účinok zosilňuje ešte aj kombinácia vysokej hladiny antocyanínov s vysokým obsahom antioxidačných vitamínov v tomto ovocí.


SÚHRNNÝ ZOZNAM ÚČINKOV ACAI:

- patrí k plodine s najvyšším množstvom antioxidantov - na stupnici ORAC (stupnica určená k meraniu antioxidačnej kapacity potravín) má Acai jednu z najvyšších hodnôt. 
- posilňuje imunitný systém - ak Vám chýba napr. vitamín C, tak Vám ho posilniť samozrejme môže, ak je avšak dôvod Vašej oslabenej imunity iný (napr. narušená črevná mikroflóra), tak ste zrejme na nesprávnej adrese, pretože všetko to je o odstráňovaní príčin ochorení. Odstráňte skutočnú príčinu a choroby už nebudú mať vznikať ako.
- chráni organizmus pred nepriaznivým vplyvom voľných radikálov - pretože obsahuje antioxidanty a tie chránia bunky pred vplyvom škodlivých voľných radikálov
- pomáha predchádzať nádorovým ochoreniam - nádorové ochorenia vznikajú aj (no nielen) v dôsledku vplyvu voľných radikálov
- pomáha k zníženiu telesnej hmotnosti - pomáha, ale nezaručuje automatické schudnutie, ako som sa dočítal na niektorých fórach a pochybných stránkach
- podporuje odbúravanie tukov, zrýchľuje metabolizmus
- pomáha chrániť pred neurologickými chorobami
- prispieva k zlepšeniu zraku - ak Vám ovšem chýba betakarotén. No ešte lepším zdrojom betakaroténu je napr. prírodný betakarotén od spoločnosti Finclub alebo Goji
- spomaľuje proces starnutia buniek, omladzuje organizmus, redukuje vrásky, skrášľuje pokožku - zase sme pri antioxidantoch, odporúčam článok o vitamíne E na lepšie pochopenie súvislosti
- pôsobí proti depresii, zlepšuje náladu, pomáha pri nespavosti  
- ženám v menopauze pomáha znížiť jej nepríjemné prejavy - na tieto problémy je zase ešte lepším riešením Maca


POZOR!
Acai má rozhodne svoj zdravotný potenciál, no treba ho však vyradiť z kolónky 
ˮzázračnéˮ. Jeho účinky som si nevymyslel, sú poctivo prebraté od výrobcu a na lepšie pochopenie som k nim dopísal len komentáre. Sám bohužiaľ neprevádzkujem laborátorium, preto sa musím oprieť len o oficiálne informácie a o to, že produkt je riadne registrovaný ÚVZ SR č. OHVBPKV/2898/2012/Jo.


PREČO UŽÍVAŤ PRÁVE TENTO ACAI?

1. Zaujímavý pomer cena/kvalita
2. Okrem extraktu z ovocia Acai obsahuje aj pomocné zložky: žltý včelý vosk, sójový olej a lecitín, ktoré zvyšujú vstrebateľnosť vitamínov rozpustných v tukoch. Dôvod je jednoduchý. Vstrebateľnosť vitamínov rozpustných v tukoch (vitamíny A, D, E a K) je totiž až zhruba 10-násobne vyššia v prípade ich užívania v kombinácií s tukmi.
Pre viac informácií o vitamínoch kliknite na tento odkaz. 

 

DOLEŽITÉ UPOZORNENIE! 

Mnoho ľudí a najmä žien užíva naivne Acai kvôli vidine rýchleho schudnutia. No prepánajána, Acai je predsa DOPLNOK stravy! :-) On sám o sebe nezhodí za vás prebytočné kilogramy. Dokáže ˮlenˮ naštartovať a urýchliť metabolizmus. Nič viac a nič menej. Neverte tým bludom na internete. Čo tak skúsiť aj obmedziť príjem sacharidov, zaradiť do stravy viac zdravých tukov a začať sa viac hýbať? Takže žiadny zaručený spôsob schudnutia to nie je a o niečo nižšie si môžte prečítať zaručené spôsoby schudnutia.

 

ZARUČENÉ TIPY NA SCHUDNUTIE:

1. Začnite postupne a permanentne meniť svoju životosprávu a stravovacie návyky. Fantastické je začať už samotným nákupom. 
2. Obmedzte príjem sacharidov, ktoré sú najväčším nepriateľom chudnutia! Cestoviny, pečivo, ale aj zemiaky by ste mali minimálne redukovať a o cukre nehovoriac. 
3. No obmedziť príjem sacharidov dlhodobo nedokážete. Skôr, či neskôr im zase prepadnete. Je to len otázkou času. Pevná vôľa je len sval, ktorý sa skôr, či neskôr unaví. Potrebujete nahradiť zlé kalórie, tými dobrými. Viac ovocia, zeleniny a pozor VIAC TUKOV. Áno tukov, zdravých tukov, ktoré sú pre chudnutie dokonca nevyhnutné a potrebné. A viete, čo je na nich fantastické? Zaženú na dlhé hodiny pocit hladu a nutkanie na sladké. A o množstve iných zdravotných benefitov nehovoriac. Fantastický je rybí tuk, kokosový olej, olivový, konopný, ľanový alebo tekvicový olej..., ale aj obyčajné domáce maslo a domáce vajcia a orechy (chia semienka, ľan, vlašské a lieskové orechy, mandle ...).
4. Začnite sa viac hýbať, veď ako môžte naštartovať metabolizmus bez zvýšenia tepovej frekvencie? Fantastickým urýchľovačom a šetričom času je tu intervalový tréning.
5. Veľkou dopomocou je vybudovanie svalovej hmoty. Nie ženy, nemáte sa stať mužatkami. Mám na myslí spevnenie tela, resp. aktiváciu kostrového svalstva. Svaly sú totiž efektívnym spaľovačom tukov. 
6. Nehľadajte zázračné skratky.
7. A kľudne aj užívajte doplnky stravy. Veď prečo nie? Dokážu dopomôcť metabolizmu a hlavne ľudia s pomalým metabolizmom túto schopnosť určite veľmi ocenia, no nespoliehajte sa prosím len na ne.


Výživový doplnok registrovaný ÚVZ SR č. OHVBPKV/2898/2012/Jo

Využitie

Zdravotné problémyAnti-aging

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Naturport ACAI 100 mg 100 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články