Health Link Acai prášok BIO 80g

Acai prášok

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

10,75 €

Bio prášok z plodov Acai


Palma Acai sa prirodzene vyskytuje v tropických oblastiach Strednej a Južnej Ameriky. Ovocie Acai je známe najmä svojim antioxidačným pôsobením, pričom na stupnici ORAC (stupnica určená k meraniu antioxidačnej kapacity potravín) má Acai jednu z najvyšších hodnôt.
Prášok z plodov si uchováva vitálne nutrienty a delikátnu, ľahko trpkú, čokoládovú chuť čerstvého tropického ovocia. 


Hmotnosť: 80g
Obsahuje: 100% BIO prášok z plodov Acai
Dávkovanie: 1-2 čajové lyžičky denne
Krajina pôvodu: Kolumbia 

Detaily

ČO JE ACAI?

ACAI (Euterpe oleracea) je bobuľovité ovocie pochádzajúce z amazonského pralesa Južnej Ameriky. Bobule sa podobajú obrej, fialovej, čučoriedke, ktorá sa však nemôže konzumovať priamo. Vedci podrobili ovocie Acai dôkladnému výskumu až v roku 2006, pričom výsledky boli prekvapujúce a zistili, že Acai obsahuje:

20-krát viac antioxidantov ako je v lesných jahodách a malinách a 
- až 30-krát viac ako je v červenom víne.

 

HLAVNÉ ÚČINKY ACAI 

Medzi hlavné účinky ovocia Acai patrí ich silný účinok na zdravie srdca. Ich bobule sú známe ako bohatý zdroj zlúčenín, nazývaných antocyaníny. Sú to tie isté antocyaníny, vďaka ktorým má aj červené víno svoje zdravotné účinky. Rozdiel je v tom, že bobule Acai obsahujú tieto zdravé zlúčeniny ešte vo vyšších koncentráciách než víno a nespája sa s nimi žiadne riziko súvisiace s alkoholom.

Acai pôsobí proti starnutiu. Čo je logické, keďže jednou z hlavných príčin predčasného stárnutia (a pre mnohých odborníkov hlavnou príčinou) je pôsobenie voľných radikálov a účinnou ochranou pred voľnými radikálmi sú práve antioxidanty. Navyše sa ešte predpokladá, že tento účinok zosilňuje ešte aj kombinácia vysokej hladiny antocyanínov s vysokým obsahomantioxidačných vitamínov v tomto ovocí.


SÚHRNNÝ ZOZNAM ÚČINKOV ACAI:

- patrí k plodine s najvyšším množstvom antioxidantov na stupnici ORAC (stupnica určená k meraniu antioxidačnej kapacity potravín) má Acai jednu z najvyšších hodnôt. 
- posilňuje imunitný systém - ak Vám chýba napr. vitamín C, tak Vám ho posilniť samozrejme môže, ak je avšak dôvod Vašej oslabenej imunity iný (napr. narušená črevná mikroflóra), tak ste zrejme na nesprávnej adrese, pretože všetko to je o odstráňovaní príčin ochorení. Odstráňte skutočnú príčinu a choroby už nebudú mať vznikať ako.
- chráni organizmus pred nepriaznivým vplyvom voľných radikálov - pretože obsahuje antioxidanty a tie chránia bunky pred vplyvom škodlivých voľných radikálov
- pomáha predchádzať nádorovým ochoreniam - pretože nádorové ochorenia vznikajú aj (no nielen) v dôsledku vplyvu voľných radikálov
- dopomáha k zníženiu telesnej hmotnosti - pomáha, ale nezaručuje automatické schudnutie, ako som sa dočítal na niektorých fórach a pochybných stránkach
- podporuje odbúravanie tukov, zrýchľuje metabolizmus
- pomáha chrániť pred neurologickými chorobami 
- prispieva k zlepšeniu zraku - ak Vám ovšem chýba betakarotén. No ešte lepším zdrojom betakaroténu je napr. prírodný betakarotén od spoločnosti Finclub alebo Goji
- spomaľuje proces starnutia buniek, omladzuje organizmus, redukuje vrásky, skrášľuje pokožku - zase sme pri antioxidantoch, odporúčam článok o vitamíne E na lepšie pochopenie súvislosti
- pôsobí proti depresii, zlepšuje náladu, pomáha pri nespavosti  
- ženám v menopauze pomáha znížiť jej nepríjemné prejavy - no na tieto problémy je ešte lepším riešením Maca


Zloženie prášku z plodov Acai

100% BIO prášok z plodov acai, pričom na 100g výrobku pripadá:
Energia: 534 kcal/ 2232 kJ
Bielkoviny: 8g
Sacharidy: 10g, z toho cukry 7,98g
Tuk: 42,5g
Cholesterol: 0mg
Vláknina: 32g
Sodík: 0,0037g


Užívanie prášku Acai

- odporúčané dávkovanie: 1-2 čajové lyžičky denne
- prášok sa môže zmiešať vo vode alebo použiť na obohatenie nápojov, jogurtov a iných jedál alebo dezertov


Pozor! Prášok sa nesmie za žiadnych okolnosti zahrievať! Došlo by k jeho znehodnoteniu.

Využitie

Zdravotné problémyKožné problémy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 45€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,20 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,70 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Health Link Acai prášok BIO 80g

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články