Artemisinin (Palina ročná)

artemisinin palina ročná

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

0,00 €

Momentálne jediná dostupná forma Artemisininu - Kingray Artemisinin


Listy paliny ročnej boli po tisíce rokov používané v čínskej medicíne. Extrakt z tejto rastliny zvaný artemisinin sa ukázal ako efektívny liek na maláriu a v súčasnosti vedci skúmajú jeho účinky na rakovinu.


Obsah balenia: 100 a 200 tabliet
Odporúčané dávkovanie: 2 tablety 1 až 2-krát denne pred jedlom. Neužívať dlhšie ako jeden mesiac.
Obsah účinných látok: Artemisinin (Artemisia Annua) 99 % 50 mg, Inulín 643 mg

Detaily

Čo je Artemisinin?

Artemisinin je extrakt z rastliny Artemisia annua (Palina ročná). V rastline je ho od 0,01% do 1,4% váhy (zdroj WHO - Svetová zdravotnícka organizácia).

Artemisinin - palina ročná

  • Palina ročná v latinčine známa ako Artemisia absinthium je elixírom, na ktorý nedali dopustiť ešte naši predkovia pre jej ozdravné a liečivé účinky.
  • V súčasnosti sa používa ako liek proti malárii. Antimalarický účinok artemisininu objavila čínska farmaceutka Tchu Jou-jou v 70. rokoch 20. storočia, za čo dostala v roku 2015 Nobelovú cenu. 
  • Posledné výskumy naznačujú, že artemisinin môže pôsobiť aj proti parazitom a pliesňam.
  • Podľa štúdie z roku 2015 Artemisinin blokuje mechanizmy, ktorými rakovina potláča imunitné reakcie. Inými slovami, jeden z hlavných zdrojov účinnosti Artemisininu vychádza zo zníženia až potlačenie negatívneho pôsobenia, ktorý má rakovina na imunitu (tzv. imunomodulačná aktivita).

Zloženie (1 tableta - 700 mg)

Artemisinin (Artemisia Annua) 99 % 50 mg, Inulín 643 mg, Stearan horečnatý.
* Stearan horečnatý (emulgátor, protihurdkujúca látka) - bezpečná prísada, nie sú známe negatívne účinky tejto látky

Inulín

Je fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Ide o čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium Intibus).Hoci ide o látku sacharidovej povahy, inulín telo nedokáže svojimi enzýmami rozštiepiť a vďaka tomu sa dostane až do hrubého čreva, kde plní svoju funkciu. Inulín je prebiotickej povahy, čo znamená, že je tzv. potravou, pre naše črevné baktérie, ktoré si vďaka nemu zachovávajú správnu funkciu. 

Upozornenie

Výživový doplnok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Skladovať mimo dosahu detí! Všetky hore uvedené údaje slúžia pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

Palina ročná a rakovina - informácie nevzťahujúce sa priamo k produktu

Výskumníci z University of Washington úspešne použili výťažok z paliny na cieľové bunky rakoviny prsníka. Štúdia zistila, že pacienti zažili zmenšenie nádoru o 28% počas 16 hodín liečby samotným artemisininom. A ak je použitý v kombinácii so železom, účinky môžu byť ešte lepšie. Dokáže tak zabiť 98% nádorových buniek počas 16 hodín.

V časopise Phytomedicine vyšla štúdia, ktorá tvrdí, že zlúčeniny odvodené z koreňa paliny zrýchlili apoptózu rakoviny pečene. Tiež sa zistilo, že zlúčenina je toxická pre rakovinu vaječníkov a rakovinu krčka maternice.

Využitie

Zdravotné problémyParazity, plesne a kvasinky, Zápaly

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Artemisinin (Palina ročná)

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články