Health Link Tea Tree Oil (čajovníkový olej) 15 ml

čajovníkový olej health link

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

4,40 €

Tea Tree oil alebo tiež čajovníkový olej je čisto prírodný prípravok určený k starostlivosti o pokožku - obzvlášť sa osvedčil pri akné. Je vhodný ako prísada do kúpeľov a na masáže. 
Aplikácia na pokožku prináša dlhodobý pocit uvoľnenia a navodzuje príjemný pocit pri dýchaní a pomáha zmierňovať prejavy na pokožke po bodnutí hmyzom. 


Obsah balenia: 15 ml
Zloženie: Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, D-Limonene

Krajina pôvodu: Austrália 

Detaily

Čo je čajovníkový olej?

Tea Tree oil alebo tiež čajovníkový olej je čisto prírodný prípravok, ktorý sa získava z lístkov australského čajovníkového stromu Melaleuca alternifolia rastúceho v čistej prírode juhovýchodnej Austrálie.

Čajovníkový olej je prípravok určený k starostlivosti o pokožku - obzvlášť sa osvedčil pri akné. Je vhodný ako prísada do kúpeľov a na masáže. Aplikácia na pokožku prináša dlhodobý pocit uvoľnenia a navodzuje príjemný pocit pri dýchaní a pomáha zmierňovať prejavy na pokožke po bodnutí hmyzom.

Vykazuje výrazné čistiace vlastnosti, nedráždi pokožku, nie je toxický, nepoškodzuje bunky tkanív, nemá žiadne významné vedľajšie účinky a neľahko sa kontaminuje. Je kozmeticky veľmi vhodný, pretože je bezfarebný a má príjemnú čistú vôňu. Vykazuje vynikajúcu účinnosť za prítomnosti organických zvyškov. Je obzvlášť účinný proti hubám a plesniam a osvedčuje sa aj proti ťažkostiam vírusového pôvodu.

Základné využitie čajovníkového oleja

  • kúpele: 10 kvapiek oleja do kúpeľa s teplou vodou
  • masáž: 10 kvapiek oleja pridajte do 200 ml masážneho oleja, naneste na pokožku a zľahka vtierajte  

Ďalšie využitia čajovníkového oleja

1. Vaginálna infekcia a výplachy pošvy - pri ťažkostiach zaviesť tampón vopred namočený v 10% roztoku čajovníkového oleja (Tea Trea Oil) a prevarenej vody. Opakovať do ustúpenia príznakov, 8 - 10 dní. Účinné sú aj výplachy pošvy, tj. 8 - 10 kvapiek do 1/2 I prevarenej alebo destilovanej vody. 

2. Upchatý nos, dutiny - pridajte 5 - 10 kvapiek oleja do 1 l horúcej vody a inhalujte

3. Kašeľ a bolesť hrdla - postupujte ako pri dýchacích ciest, naviac ale vmasírujte čajovníkový olej na hrudník a chrbát. Bolesti hrdla - pridajte 5 kvapiek do pohára teplej vody a kloktajte 3 - 5 x denne.

4. Nádcha - olejčekom potrite okolie nosných dierok.

5. Akné - použite na komedóny a furunkuly nezriedený čajovníkový olej, a to 3 x denne. Väčšie plochy potrite so zriedeným s vodou v pomere 1: 10.

6. Kútiky, afty, opary- naneste niekoľkokrát denne na postihnuté miesto. Zápaly a krvácanie ďasien, paradentóza - potrite postihnuté miesta olejčekom. Pridajte 10 kvapiek čajovníkového oleja do pohára teplej vody a nechajte v ústach niekoľko minút 2 x denne.

7. Drobné popáleniny a odreniny- umývajte ľadovou vodou 1 - 2 minúty. Naneste olejček a vmasírujte. Tento postup pomôže zabrániť tvorbe pľuzgierov a infekcií. Odreniny, rezné ranky - naneste niekoľko kvapiek.

8. Bodnutie hmyzom - potrite ihneď olejčekom, tíši bolesť a dezinfikuje.

9. Kliešte - naneste niekoľko kvapiek čajovníkového oleja priamo na kliešťa a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Ľahko trite prstom krúživým pohybom proti smeru otáčania hodinových ručičiek až do odstránenia kliešťa.

10. Infekcia nehtov - namočte do oleja a vmasírujte po dobu 5 minút 2x denne. Karbunkly - potrite zľahka 2 x denne.

11. Svalové bolesti, bolesti kĺbov - masírujte priamo postihnuté miesto. 10 kvapiek oleja si pridajte do horúceho kúpeľa.

12. Dezinfikcia záclon, kobercov i lôžkovín - roztokom 10-tich kvapiek oleja v 1 l vody z rozprašovača. 

Čajovníkový olej a starostlivosť o deti

  • Dermatitída na hlavičke - zmiešajte 5 kvapiek čajovníkového oleja s olivovým olejom, vmasírujte do pokožky hlavičky a nechajte pôsobiť 10 minút. Umyte šampónom a spláchnite. Nesmie prísť do kontaktu s očami.
  • Nádcha - vytrite nos tampónom namočeným v rozriedenom oleji, stačí 1% roztok (u menších detí).
  • Dezinfekcia plienok- pridajte 20 kvapiek olejčeka do 5 l vody. Plienky vypláchajte a nechajte namočené cez noc. 

Starostlivosť o domáce zvieratá

  • Blchy - votrite niekoľko kvapiek oleja do kožuchu zvieraťa. U mačiek sa odporúča zmiešať olej s iným olejom. Sú senzitívne na niektoré oleje v 100% koncentrácii. Pridajte 10 kvapiek čajovníkového oleja do ich šampónu.
  • Kliešte - obdobne, ako je uvedené vyššie.
  • Plesne - naneste niekoľko kvapiek oleja na postihnuté miesto 2 x denne.
  • Rany - naneste olej priamo na ranu 2 - 3 x denne. Vytvorí sa chrasta, zmenší sa opuch a nebezpečenstvo infekcie. 

Upozornenie

Prípravok je určený len k vonkajšiemu použitiu! Uchovávajte mimo dosah detí! Nepoužívajte neriedené! Vyhnite se kontaktu s očami. Používajte výhradne k určenému účelu. Skladujte v suchu na dobre vetranom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Nepoužívať pre deti do 3 rokov!

Využitie

Zdravotné problémyKožné problémy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Health Link Tea Tree Oil (čajovníkový olej) 15 ml

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články