Vitaking Cardiolic formula 60 kapsúl

cardiolic formula vitaking

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

17,90 €

Rybí olej, koenzým Q10, L-karnitín a cesnak


Cardiolic bol špeciálne vyvinutý, aby spojil výhody omega-3 mastných kyselín (EPA a DHA), koenzýmu Q10, L-karnitínu a cesnaku.


Obsah balenia: 60 kapsúl
Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne počas jedla 
Obsah účinných látok v 1 kapsule: Rybí olej 800 mg, Koenzým Q10 60 mg, L-karnitín 20 mg, Cesnakový olej (bez arómy) 2 mg

Detaily

Čo sú vlastne omega-3 tuky?

Tuky typu omega-3 sa zaraďujú k veľmi zvláštnej skupine tukov nazývaných ako esenciálne mastné kyseliny. Ako už z názvu vyplýva (esenciálny = základný, nevyhnutný) sú tieto tuky pre život a zdravie nevyhnutné.

Z esenciálnych mastných kyselín, ktoré k životu nutne potrebujeme, sú to tuky typu omega-3 a omega-6. Ich nedostatok v strave by mohol viesť k vážnym zdravotným problémom - rovnako, ako keby naša strava neobsahovala dostatok vitamínov a minerálov.

Cardiolic a Omega-3

Za najhodnotnejšie zložky omega-3 sa považujú:
- kyselina dokozahexaénová (DHA) a
- kyselina eikozapentaénová (EPA)

Kyselina dokozahexaénová (DHA) prispieva k udržaniu správnej funkcie mozgu a udržaniu správneho zraku. Spolu s kyselinou eikozapentaénovou (EPA) prispievajú k správnej funkcii srdca. Priaznivý účinok sa dosiahne už od 250 mg denného príjmu EPA a DHA. 

Vstrebateľnosť koenzýmu Q10

Bežne dostupné kapsule s koenzýmom Q10 /ubichinón/ majú vstrebateľnosť okolo 30%. Avšak tuk predstavuje pre koenzým Q10 ideálny prirodzený prenášač sprostredkujúci vstrebávanie (prechod črevnou bránou) vďaka čomu sa pri kombinácii rybieho oleja s koenzýmom Q10 dosahuje prakticky neobmedzená, 100%-ná vstrebateľnosť.

Účinky koenzýmu Q10

Koenzým Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením. 

Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca, až k oslabeniu diastolickej funkcie a zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca.

Synergia Omega-3 a koenzýmu Q10 je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

Cardiolic a cesnakový olej

Cesnak (Allium sativum) pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a krvných tukov, je súčasťou starostlivosti o srdcovo-cievny systém a posilňuje imunitu.

Obsah účinných látok v 1 kapsule:

1. Rybí olej: 800 mg
z toho omega-3 mastné kyseliny:
- DHA (kyselina dokozahexaénová) 167 mg
- EPA (kyselina eikozapentaénová) 333 mg
- Ostatné omega-3 mastné kyseliny 300 mg
2. Koenzým Q10: 60 mg
3. L-karnitín: 20 mg
4. Cesnakový olej (bez arómy): 2 mg
- z toho alicín 0,7 mg

Upozornenie

Produkt je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR pod č. OHVBPKV/636/2015/Ht

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Ak sa vyskytnú nejaké nežiaduce účinky, prerušte užívanie a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Zloženie: rybí olej, želatína, olej zo sójových bôbov, zvlhčujúca látka: glycerín, koenzým Q10, voda, L-karnitín, cesnakový olej bez arómy
Obsahuje alergén: sója
Neobsahuje: lepok, laktóza, geneticky modifikované suroviny
Skladovanie: skladujte na suchom, tmavom mieste pri teplote do 20°C v dobre uzatvorenom obale.

Využitie

Zdravotné problémyZápaly, Srdcovo-cievny systém, Anti-aging, Koncentrácia a mentálny výkon

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Vitaking Cardiolic formula 60 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články