Prečistite si svoje pľúca od toxínov a nikotínu v priebehu 72 hodín

Existuje veľa ľudí, ktorí nikdy nefajčili, no napriek tomu majú problémy s pľúcami, zatiaľ čo iní fajčia aj 40 rokov a ich pľúca sú dokonalo zdravé.

Zdravie a stav pľúc totiž nezávisí len od samotného fajčenia, no ovplyvňuje ho aj celá rada ďalších faktorov, akými sú:

1. Genetická predispozícia

2. Spôsob stravovania - konzumácia zdravých potravín môže rapídne zlepšiť stav pľúc a to isté platí samozrejme aj naopak. Obzvlášť pozitívny vplyv na pľúca majú ovocie a zelenina bohaté na vitamíny C a E, teda na antioxidanty, ktoré chránia pľúca pred voľnými radikálmi. Opomenúť tu nemôžeme citrusové plody, zelenú listovú zeleninu, mrkvu, či paradajky.

3. Vplyv okolia - nemôžeme predsa porovnávať neporovnateľné, napr. človeka žijúceho v Terchovej s človekom žijúcim v Bratislave alebo človeka pracujúceho v zafajčenej kaviarni s turistickým sprievodcom v Tatrách.

No samozrejme, že najviac ohrozenou skupinou sú okrem ľudí žijúcich v znečistených oblastiach, aj aktívni a pasívni fajčiari. Za zmienku stojí toto krátke niekoľko sekundové video pľúc fajčiara a nefajčiara.

A tak má každý z nás v dôsledku rôznych faktorov viac alebo menej znečistené a zaťažené pľúca.

Realita rastúceho výskytu astmy a fakt, že rakovina pľúc je najčastejšie sa vyskytujúcou formou rakoviny, však hovoria jasnou rečou o tom, že stav pľúc mnohých z nás nie je ani zďaleka lichotivý.

Detoxikácia pľúc alebo ako si v priebehu 72 hodín prečistiť pľúca

1. Úplne prvou vecou a úplne prvým predpokladom úspešnej očisty pľúc je vylúčenie všetkých mliečnych výrobkov z vášho jedálnička už aspoň 2 dní pred začatím samotnej detoxikácie pľúc. Vaše pľúca a trávenie je totiž potrebné odbremeniť a očistiť od mliečnych toxínov.

2. Vypite pred každými raňajkami 2 vytlačené citróny zmiešané s 300 ml vody. Viem, nič príjemné, no treba vydržať.

3. Vypite 300 ml čerstvo vytlačenej grepovej šťavy. Ak však neznášate špecifickú horkasto-kyslastú chuť grapefruitov, tak ich môžte nahradiť aj šťavou z ananásu. Tieto šťavy (pozor, nie džúsy zo supermarketov) obsahujú veľké množstvo prírodných antioxidantov, ktoré pozitívne vplývajú na dýchaciu sústavu. Svojmu telu ich rozhodne doprajte!

4. Počas obeda by ste mali vypiť 400 ml šťavy bohatej na draslík. Draslík totiž pôsobí ako čistiace tonikum.

5. Pred spaním si ešte pripravte 400 ml brusnicovej šťavy, ktorá vám pomôže v boji proti baktériám nachádzajúcim sa vo vašich pľúcach a ktoré môžu zapríčiniť infekciu.

6. V ideálnom prípade doprajte svojmu telu večer alebo tesne pred spaním (minimálne počas prvého dňa očisty) hrnček bylinkového čaju. Malo by sa jednať o bylinky pôsobiace na činnosť čriev, aby sa naštartoval proces vylučovania toxínov najväčšej čističky nášho tela.

Je veľmi dôležité, aby ste počas očisty príliš nezaťažovali vylučovacie orgány a preto uprednostňujte radšej ľahšie stráviteľnú stravu.

Starostlivosť o telo a očista pľúc

  • Eukalyptový olej - Euky BearAspoň počas týchto troch dní doprajte svojmu telu 20-minútový horúci kúpeľ, ktorý umožní vášmu telu vyplavovanie toxínov počas potenia sa.
  • Nakvapkajte 5 až 10 kvapiek eukalyptového oleja do nádoby (misy, hrnca…), uložte si hlavu nad nádobu, zakryte si ju uterákom a vdychujte paru až kým sa voda neochladí. Vaše pľúca sa vám zato poďakujú.
  • Zaujímavým podporným detoxikačným prostriedkom sú taktiež detoxikačné náplaste, ktoré veľmi jednoduchým spôsobom napomáhajú celkovej očiste tela.

Touto krátkou a pomerne jednoduchou očistou môžete očistiť vaše pľúca od nikotínu, toxínov a dechtu, znížiť riziko infekcie a rakoviny pľúc, zvýšiť kapacitu pľúc a celkovo zlepšiť zdravie vášho dýchacieho systému. Myslím, že to stojí zato.

Majte sa krásne, dýchajte zhlboka a šírte poznanie do sveta! ;)

3 komenty k “Prečistite si svoje pľúca od toxínov a nikotínu v priebehu 72 hodín”

Napíšte svoj komentár
Vyhľadávanie
Verejná anketa

Čo nám najviac škodí?

Posledné Články