Hylandia dockrilli - zabijak rakoviny alebo umelo vykonštruovaný blud?

Internetovým svetom sa začala šíriť správa o zázračnej bobuli Hylandia dockrilli. Je skutočne zabijakom rakoviny?

Práve tomu sa bude venovať tento dnešný článok. Ozrejmime si fakty o Hylandii, bližšie objasnime uskutočnené výskumy a vynesieme pomyselný ortieľ.

No poďme pekne poporiadku.

Čo je Hylandia dockrilli?

Hylandia dockrilli je bobuľa pochádzajúca zo stromu blushwood nachádzajúcej sa výhradne na ďalekom severe Queenslandu. U pôvodných obyvateľov bola známa už po stáročia pre jej rýchlo nastupujúce liečivé účinky.

Hylandia, látka EBC-46 a 8-ročná štúdia liečby nádorov

Dnes však vedci pri svojich výskumoch siahajú už po konkrétnej extrahovanej látke z bobúľ Hylandie. Ide o tzv. látku s pomenovaním EBC-46, ktorú podrobili až doteraz (do roku 2014) testovaniu na 300 zvieratách, vrátane mačiek, psov, koní a tasmánskych diablov, ktorí boli postihnutí rôznymi druhmi povrchových nádorov.

Tím austrálskych výskumníkov vedený Glen Boylovou z QIMR Berghofer Medical Research Institute v Brisbane (Queensland), dokončil štúdiu trvajúcu 8 rokov, aby zistil, že látka nachádzajúca sa v bobuli hylandie EBC-46 môže eliminovať nádory v oblasti krku a hlavy a melanómy na koži.

Vysoká účinnosť a super-rýchly nástup účinkov EBC-46

Podľa Jessici van Vonderen (na ABC News), v 75 percentách prípadov nádor zmizol a doteraz sa nevrátil.

V Hylandii je látka EBC-46, ktorá podľa jej slov pracuje v 3 smeroch: 1. zabíja nádorové bunky priamo, 2. preruší dodávku krvi, 3. a tiež aktivuje telu vlastný imunitný systém, aby upratal neporiadok, ktorý v bunke ostal.

Jedným z veľkých výhod tejto novo objavenej liečivej látky (tzv. EBC-46) je, že podľa doterajších zistení nemá žiadne vedľajšie účinky, ak je použitá na liečbu rakoviny. A čo je snáď ešte lepšie, je super-rýchla pri dosahovaní výsledkov.

Podľa ABC news, akonáhle bola látka priamo vstreknutá do miesta nádoru účinky nastúpili v priebehu 5 minút a celé nádory zmizli len za 15 dní. Jednoducho odpadli z kože. Porovnajte to so súčasnými liekmi na trhu, pri ktorých trvá liečba nádorov zvyčajne min. niekoľko týždňov, a ktorých výsledky sú často veľmi otázne.

Záverečný ortieľ:

Hylandia dockrilli 100 tabliet1. Bezpečnosť užívania Hylandie Minulosť a súčasné zistenia potvrdzujú bezpečnosť jej užívania: bobule Hylandie boli u pôvodných obyvateľoch známe pre svoje rýchlo nastupujúce liečivé účinky už po celé stáročia a podľa doterajších zistení nemá Hylandia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky.

2. Účinnosť Hylandie pri liečbe rakoviny Pôsobivé účinky látky EBC-46 boli testované zatiaľ len na zvieratách a to vstrekovaním látky priamo do nádoru a aj to "len" pri povrchových typoch nádorov. Doposiaľ neexistuje žiaden záznam o účinnosti Hylandie voči rakovine, ktorá sa rozširuje. Testovanie na ľuďoch už však bolo odobrené a situáciu budeme pozorne sledovať.

3. Kameň úrazu Kameňom úrazu je problematické extrahovanie látky EBC-46 a jej obmedzené množstvo vzhľadom na výskyt Hylandie na len pomerne malom území, čo má za následok jej vyššiu cenu.

Na Slovensku je Hylandia k dispozícií v tabletovej podobe vo forme extraktu EBC-46.

Hovorí sa, že neexistuje choroba, na ktorú by nemala príroda účinnú protizbraň. Nezostáva nám preto nič iné, len znovuobjavovať liečivú silu prírody.

Majte sa krásne, s dávkou kritického myslenia dôverujte prírode a šírte poznanie do sveta. ;)

Zdroje: http://www.sciencealert.com/news/20140710-26300.html http://www.abc.net.au/news/2014-10-07/queensland-scientists-discover-cancer-fightingberry/5796106 https://www.youtube.com/watch?v=cF7w2ZsObhQ

Napíšte svoj komentár
Verejná anketa

Čo nám najviac škodí?

Posledné Články

 • 7 účinkov koreňa rastliny Maca

  Maca - známa aj ako "brazílsky ženšen" je pre mnohých potravinou 21. storočia.

  Čítať ďalej

 • Serapeptáza - Prírodný superenzým na zápaly a bolesti

  Serapeptáza je enzým produkovaný priateľskou baktériou z rodu Serratia, ktorá žije vo vnútornostiach Priadky morušovej.

  Čítať ďalej

 • Zbavte sa plesni a kvasiniek s oregánovým olejom

  Máte problémy s plesňami a kvasinkami? Hľadáte prírodnú alternatívu konvenčnej liečby antibiotikami?

  Čítať ďalej

 • Vitamín D a jeho šokujúci nedostatok

  Vitamín D zohráva v ľudskom tele významnú funkciu, ktorá presahuje úlohu vitamínu.

  Vo väčšine buniek ľudského tela sa totiž nachádzajú receptory, ktoré slúžia na príjem signálu od vitamínu D. Inými slovami, vitamín D účinkuje tak trocha ako kľúč v zapaľovaní auta - auto nepôjde, pokiaľ neotočíte kľúčom a nenaštartujete motor.

  A aj preto je jeho nedostatok pre náš organizmus priam ničivý. Okrem starých známych problémov s imunitou, s depresiami, či osteoporózou, súvisí jeho nedostatočný prísun aj s výskytom mnohých závažných ochorení, akými sú rakovina, cukrovka, infarkty myokardu a iné.

  Kam nechodí slnko, tam chodí lekár.

  No poďme pekne poporiadku.

  Trocha nevyhnutnej teórie o vitamíne D

  Vitamín D patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. No ako sme už spomenuli hneď v úvode, nie je len vitamínom v pravom slova zmysle. V súčasnosti sa považuje už aj za regulačný steroidný hormón.

  Vo väčšine buniek ľudského tela sa totiž nachádzajú receptory, ktoré slúžia na príjem signálu od vitamínu D. Najnovší výskum v oblasti molekulárnej biológie objavil, že ľudské telo obsahuje 30 000 génov. A vitamín D ovplyvňuje 2000 z nich.

  Najdôležitejšie formy vitamínu D sú:

  • vitamín D2 (ergokalciferol) – netvorí sa v ľudskom organizme a má rastlinný pôvod
  • vitamín D3 (cholekalciferol) – vzniká v koži účinkom UV žiarenia a jeho ďalším zdrojom sú potraviny živočíšneho pôvodu (najmä ryby, rybí olej a vajcia). Na základe laboratórnych výsledkov z krvi tvorí vitamín D3 až vyše 90% z celkového množstva vitamínu D.

  Účinky vitamínu D a jeho vplyv na zdravie

  Azda najznámejší je vplyv ˮdéčkaˮ na rednutie kostí, pretože jeho dostatočný príjem je nevyhnutný pre vstrebateľnosť a využiteľnosť vápnika a fosforu.

  Pomerne známy je už aj vplyv vitamínu D na imunitný systém a v prípade nedostatku , jeho vplyv na zvýšenú chorobnosť v zimných mesiacoch. Náš imunitný systém nemôže pracovať dostatočne pokiaľ nebude biochemicky aktivovaný vitamínom D. Preto ľudia, ktorí ochorejú, sú väčšinou tí, ktorí sú stále pod strechou, pracujú pod strechou a žijú v chronickom nedostatku vitamínu D.

  A opomenúť samozrejme nemôžeme ani jeho zásadný vplyv na psychiku, depresie a celkovú náladu.

  No to nie je ani zďaleka všetko.

  Antony Norman vo svojom článku z augusta 2008 upozorňuje nato, že vitamín D má kľúčovú úlohu pri udržaní zdravia a správneho fungovania 36 orgánov a tkanív ľudského tela, ako je napríklad kostná dreň, žalúdok, tenké aj hrubé črevo, obličky, pľúca, prostata, koža, očná sietnica, maternica.

  Vplyv vitamínu D má teda výrazný presah na celkové zdravie a psychiku človeka.

  Nedostatok vitamínu D? Veď nad našimi hlavami svieti slnko

  Keď sa povie vitamín D, tak sa väčšine z nás vybaví slnko, ako jeho hlavný a neobmedzený zdroj a jeho dostatok ako samozrejmosť. No nie je tomu vždy tak.

  Vedci varujú pred tým, že súčasná situácia vzhľadom na nedostatok vitamínu D je v celosvetovej populácii oveľa horšia než v predchádzajúcih rokoch.

  Za rizikový faktor považujú ˮmodernýˮ spôsob života (obyvateľov od 40 stupňov severnej a južnej šírky - teda aj nás), kedy mnoho ľudí trávi väčšinu času v interiéroch a používa syntetické kozmetické výrobky, ktoré zabraňujú pôsobeniu UV lúčov na kožu. A opomenúť nesmieme ani prípravky na opaľovanie.

  Navyše tieto geografické oblasti nemajú tak výrazný prísun svetla počas celého roka. Čo má za následok nedostatočné ožiarenie kože UV lúčmi, a tým nedostatočnú tvorbu vitamínu D. Zvýšenému riziku sú vystavení najmä starší ľudia, hlavne v zdravotníckych zariadeniach a domovoch dôchodcov.

  V Nemecku a ďalších európskych krajinách, adekvátny prísun vitamínu D chýba 60 - 70% populácie. Nedostatkom D-éčka trpia najmä seniori, ženy po prechode, tehotné a dojčiace ženy, chronickí chorí pacienti a výraznejšie sa prejavuje aj u tmavších ľudí a v skupine diabetikov.

  Zdroje vitamínu D

  Najlepším zdrojom vitamínu D je priame slnečné žiarenie. Odporúča sa stráviť každý deň (aj v zime), vonku minimálne 30 minút s odhalenými časťami tela. V lete samozrejme aj dlhšie, aby si telo vytvorilo nejaké zásoby na nadchádzajúcu zimu.

  Okrem slnka patria medzi významné zdroje vitamínu D aj:

  • treščia pečeň, rybí olej, morské ryby (tuniak, makrela, losos, sardinky)
  • ustrice, krevety a kaviár
  • vaječné žĺtka: žĺtka od sliepok chovaných vo voľnom výbehu obsahujú 4-6 krát viac vitamínu D oproti sliepkam z klietkového veľkochovu
  • mlieko (ovčie, ale aj kravské) a mliečne výrobky (syry...)
  • z rastlinných zdrojov stoja za zmienku ešte lucerna siata a avokádo

  Oporúčané dávkovanie

  V minulosti bolo odporúčané dávkovanie vitamínu D nižšie. Vedci však dospeli k medzinárodnému konsenzu a najnovšie je ODD vitamínu D najmenej 2000 IU, lepšie však 4000 IU, a to za predpokladu, že aspoň časť z neho sa syntetizuje v pokožke pri pobyte na slnku. Dávke 2000 IU zodpovedá asi 50 μg. Za bezpečnú dávku sa považuje ešte 10 000 IU (250 μg) denne.

  Ak dojčiace ženy nemajú k dispozícii okolo 6000 IU denne, tak by mali ideálne dodávať dojčatám 800 IU denne. Deti, ktoré rodičia v dostatočnej miere nevystavujú slnku, by mali denne dostávať 1000 - 2000 IU, v závislosti od hmotnosti.

  Medzi hlavné symptómy nedostatku vitamínu D patria: častá chrípka, svalová slabosť, lupienka, schyzofrenia a depresia, zápaly ďasien, reumatoidná artritída, či vysoký krvný tlak.

  Predávkovanie vitamínom D a jeho príznaky

  Predávkovanie D-éčkom je veľmi zriedkavé (poznáte niekoho takého?) a môže byť sprevádzané nevoľnosťou, zvracaním, stratou chuti do jedla, zvýšenou hladinou vápnika v krvi, či neustálym smädom.

  Treba však dodať, že v prípade správneho užívania sa predávkovanie nedá dosiahnuť užívaním doplnkov výživy s vitamínom D vo voľnom predaji. V prípade predávkovania si organizmus dokáže poradiť tak, že nadbytočné dávky vitamínu D3 do čreva nevstrebá.

  Doplnky výživy s vitamínom D

  V prípade nedostatku odporúčam siahnuť (najmä v zimnom období) po doplnkoch výživy. Na trhu je ich veľké množstvo, no osobne mi najviac sadol rybí olej s vitamínom D, ktorého 1 ml obsahuje 400 I.U. vitamínu D.

  Ako už bolo spomenuté aj vyššie, vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, preto treba dbať na jeho príjem spoločne s tukom, inak nedôjde k jeho dostatočnému využitiu. Okrem toho je rybí olej považovaný za biologicky najhodnotnejší zdroj omega-3 (zložiek EPA a DHA). Naviac, prísun zdravých tukov (najmä omega-3) je na Slovensku často nedostatočný a zabijakom číslo jeden sú u nás srdcovo-cievne ochorenia. Náhoda?

  Vedeli ste, že:

  • S nedostatkom vitamínu D majú častejšie problémy tmavší ľudia a obzvlášť rizikovou skupinou sú ľudia s tmavou pokožkou, ktorí sa presťahujú ďaleko od rovníka?
  • Organizmus si dokáže vitamín D uložiť aj do zásoby?
  • Hladinu vitamínu D si je možné nechať aj vyšetriť? Ak máte pochybnosti, tak si nechajte overiť jeho koncentráciu vo vašej krvi.
  • Rozsiahle výskumy vykonané v The Moore´s Cancer Center na Univerzite v Kalifornii odhadujú, že zvýšením hladiny vitamínu D3 u obyvateľstva by sa predišlo ročne 250 000 prípadom rakoviny hrubého čreva a 350 000 prípadom rakoviny prsníka.

  Majte sa krásne a šírte poznanie do sveta. ;)

  Poznámka: aktualizovaný článok

  Zdroje:

  (10 Komentárov)