Zápal: Skrytá príčina starnutia a chorôb

Zápal je kľúčovou funkciou nášho imunitného systému, ktorý existuje zo zmysluplného dôvodu.

Zápal - dobrý sluha, zlý pán

Umožňuje totiž telu chrániť sa prakticky pred všetkým, od fyzických zranení až po infekčné baktérie a vírusy.

Bez neho by telo nebolo schopné vysporiadať sa ani len s trieskou, nieto ešte s hrozbou množiacich sa rakovinových buniek.

Problém je však v tom, že zápal sa nevyvinul v súlade s naším moderným životným štýlom a spôsobom stravovania.

Ktoré sú priam preplnené zápalovými spúšťačmi, ako sú napr. toxíny a ťažké kovy, chronický stres a ultra-spracované potraviny.

A zároveň v ňom chýbajú faktory, ktoré by udržiavali zápal pod kontrolou, ako sú kvalitný spánok, primerané cvičenie, antioxidanty a fytochemikálie.

A teda, namiesto toho, aby sme žili v stave rovnováhy, kde je zápal akútnou reakciou na hrozbu a ustúpi, akonáhle je táto hrozba odstránená (napr. pri bolesti hrdla), nás neustále sa vystavovanie hrozbám udržuje v stave systémového, mierneho zápalu, ktorý sa šíri po celom tele.

A ktorý tak veľmi škodí.

Angličtina má pre tento stav trefný termín -  inflammaging (kombinácia slov "zápal" a "starnutie").

Tento stav tzv. inflammagingu je hlavným hnacím motorom starnutia a chorôb súvisiacich s vekom.

Ako inflammaging ovplyvňuje dlhovekosť a starnutie

S vekom naša imunita postupne stráca svoju funkciu v dôsledku procesu zvaného imunosenescencia (imunosenescencia = postupné oslabovanie imunitného systému spojeného so starnutím).

Čím telo stráca schopnosť chrániť sa, rozpoznávať a eliminovať patogény a ničiť rakovinové bunky.

Prvým dôvodom je, že brzlík (orgán zodpovedný za "výcvik" našich T-buniek na boj proti infekciám), sa zmenšuje štandardne o približne 3 percentá ročne až do štyridsiatky a o 1 percento ročne po štyridsiatke.

A už to samo osebe zvyšuje našu náchylnosť k infekciám a chorobám súvisiacich s vekom.

Starnutie spôsobuje, že brzlík (thymus) sa postupne zmenšuje, čo má priamy vplyv na imunitný systém, pretože tento orgán je kľúčový pre produkciu a zrenie T-buniek. A nedostatok T-buniek zase znižuje schopnosť imunitného systému reagovať na patogény a infekcie.

Treba však dodať, že aj tu existujú stratégie, ktoré môžu potenciálne (do určitej miery) spomaliť tento proces.

Sú nimi "prekvapujúco" stravovanie, menežment stresu, pohyb, kvalitný spánok a vyvarovanie sa škodlivým faktorom (akými sú napr. fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu).

Začarovaný kruh

Ale inflammaging (alebo po slovensky zápalové starnutie) toto všetko ešte viac zosilňuje a vytvára nezdravý, začarovaný, samopodnecujúci cyklus.

V ktorom faktory prispievajúce k zhoršenému fungovaniu imunity sú zhoršované samotným zápalom, ktorý sami zároveň produkujú.

V podstate sa deje to, že telo stráca schopnosť brániť sa, čím sa otvára okno príležitosti pre poškodenie buniek, čo vytvára stav mierneho systémového zápalu. Tento stav následne vedie k ďalšej dysfunkcii imunity - čo zase vedie k ďalšiemu zápalu, potom k ďalšej dysfunkcii imunity a tak ďalej a tak ďalej.

No proste začarovaný, samopodnecujúci sa cyklus.

Preto často hovoríme o tom, že zápal je základnou príčinou chorôb.

Problémom však nie je akútna zápalová reakcia nášho tela, ale chronický, mierny zápal - inflammaging - ktorý sa šíri po celom tele a vedie k ateroskleróze, poškodeniu endotelu, tvorbe plakov, neurozápalu, inzulínovej rezistencii a nakoniec k chorobám ako srdcové choroby, demencia, cukrovka a rakovina.

Stratégie na zníženie zápalového starnutia (inflammagingu)

1. Odstránenie spúšťačov zápalov

Náš moderný životný štýl a spôsob stravovania často výrazne prispievajú k zápalu.

Aby sme obnovili rovnováhu, prvým krokom je eliminácia (resp. obmedzenie) zápalových spúšťačov, ktoré chronický, mierny zápal podporujú.

Patria sem ultra-spracované potraviny, škroby a cukry, lepok, konvenčné mliečne výrobky, alkohol, rafinované oleje a prebytočné kalórie z neustáleho maškrtenia (čo môže viesť k metabolickým poruchám a zvýšeniu zápalového tukového tkaniva).

Tieto zložky spolu s toxínmi z prostredia, ako sú chemikálie a ťažké kovy, prilievajú olej do ohňa zápalu tým, že aktivujú zápalové dráhy, prispievajú k inzulínovej rezistencii, narušujú črevnú bariéru a mikrobióm a podporujú tvorbu prozápalových eikosanoidov a cytokínov.

2. Protizápalová strava

Naopak skutočné priemyselne nespracované potraviny s nízkym glykemickým indexom sú bohatým zdrojom protizápalových zlúčenín.

Ide najmä o červené, zelené, žlté, oranžové a fialové rastlinné potraviny ako kurkuma, zázvor, huby, brokolica, paprika, avokádo, extra panenský olivový olej, zelený čaj, bobuľové ovocie, atď.

Tieto farebné potraviny obsahujú účinné zlúčeniny ako kurkumín, sulforafán, epigallocatechín-3-gallát (EGCG), kyselinu elagovú, resveratrol a ergotioneín, ale aj ďalšie, ktoré potláčajú zápal.

Omega-3 tuky nachádzajúce sa v divokých mastných rybách ako losos, sardinky a treska aljašská, ľanové, konopné, chia semienka a vajcia z poctivého bio chovu tiež môžu pomôcť znížiť zápal.

3. Aktívny životný štýl

Je nevyhnutnosťou, ak to so svojim zdravím myslíte vážne.

Primeraný pohyb a cvičenie môže znižovať zápal v tele prostredníctvom niekoľkých mechanizmov, akými sú:

  • Zvýšenie produkcie NAD+ (silnej molekuly proti starnutiu).
  • Zvýšenie produkcie antioxidantov ako glutatión.
  • Podpora tvorby oxidu dusnatého, ktorý zlepšuje prietok krvi.

Okrem toho cvičenie pomáha bojovať proti zápalu aj:

  • Znižovaním stresu.
  • Moduláciou imunitného systému.
  • Pomocou pri regulácii hladiny cukru v krvi.

4. Starostlivosť o črevá

Naše črevo je domovom pre bilióny baktérií a značná časť imunitného systému sa nachádza práve tam.

Keď sú tieto baktérie v rovnováhe, pomáhajú udržiavať zápal pod kontrolou.

Ak je však rovnováha narušená, zlé baktérie sa môžu premnožiť a vytvoriť toxické prostredie, ktoré podporuje chronický zápal.

Prebiotiká a probiotiká vo forme potravín a doplnkov dokážu udržiavať črevá v rovnováhe tým, že podporujú rast dobrých baktérií a bránia rozmnožovaniu baktérií zlých.

5. Doplnenie senolytik

Senescentné ("zombie") bunky sú kľúčovým faktorom pri zápalovom starnutí (inflammagingu).

Vylučujú totiž rôzne prozápalové cytokíny, chemokíny, rastové faktory a proteázy, ktoré môžu narušiť mikroprostredie tkaniva a vyvolávať zápal lokálne aj systémovo.

Rastlinné zlúčeniny ako kvercetín, fisetín a kurkumín však dokážu tieto zombie bunky cielene zabíjať, čím odstránia kľúčový zdroj zápalu už priamo pri jeho koreni.

Pre viac informácií odporúčame článok: Zombie bunky - Tichí sabotéri dlhovekosti!

Záver

Našim hlavným cieľom by nemalo byť potláčať zápal alebo zápalovú reakciu liekmi, steroidmi či NSAID (nesteroidné protizápalové lieky).

Kľúčové je posilňovanie imunitného systému, aby dokázal bojovať proti zápalu prirodzene.

A to dosiahneme odhalením a odstránením základných príčin zápalu a podporou prirodzenej schopnosti tela uzdravovať a chrániť sa.

Pretože, zdravie nie je všetko, ale bez zdravia je všetko nič.

Hýčkajte si teda svoju imunitu a ak sa vám článok páčil, tak nás potešíte jeho zdieľaním.

Zdroje:

Napíšte svoj komentár
Vyhľadávanie
Verejná anketa

Čo nám najviac škodí?

Posledné Články