Health Link Eukalyptový olej - Euky Bear 50 ml

eukalyptový olej euky bear

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

3,10 €

Olej Euky Bear je získavaný destiláciou čerstvých lístkov z Eucalyptu polybractea, známeho tiež ako eucalyptus ,,Blue Mallee". Pre získanie 50 ml tohto oleja je potrebných približne 5 kg čerstvých lístkov z keru a malých stromov eukalypta. 
Eukalyptový olej obsahuje látku terpenoid 1,8-cineole, ktorý má schopnosť preniknúť do ľudského tkaniva. Má veľmi široké uplatnenie a množstvo zaujímavých účinkov, o ktorých sa môžete dozvedieť nižšie v hlavnom popise.


Obsah balenia: 50 ml
Zloženie:
 Euvalyptus Species Leaf Oil, D-Limonene

Krajina pôvodu: Austrália 

Detaily

Eukalyptový olej - zaujímavosti

Eukalyptový olej ,,Euky bear" je pôvodom z Austrálie a postupne sa rozšíril po celom svete. Patrí do druhu myristiciových myrtyceae a v súčasnej dobe je známych viac než 500 druhov. Dnes sa pre komerčné účely používa maximálne 10 druhov. K najznámejším patrí eukalyptus polybractea, eukalyptus globulus, eukalyptus citriodola a eucalyptus radiata.

Všetky obsahujú vo svojich lístkoch eukalyptový olej. Ten sa však podľa rôznych druhov líši kvalitou a chemickým zložením. Olej Euky Bear je získavaný destiláciou čerstvých lístkov z Eucalyptu polybractea, známeho tiež ako eucalyptus ,,Blue Mallee".

Pre získanie 50 ml tohto oleja je potrebných približne 5 kg čerstvých lístkov z keru a malých stromov eukalypta. Stromy rastúce vo voľnej prírode dosahujú výšky až 100 metrov a korene sú až 100 rokov staré.

Eukalyptový olej Euky Bear - účinky a kvalita 

Eucalyptus polybractea má svoju charakteristickú, veľmi výraznú vôňu. Táto vôňa je daná vysokým obsahom účinnej látky, terpenoidu 1,8-cineole, ktorý má schopnosť preniknúť do ľudského tkaniva.

Eucalyptus polybractea má najvyšší obsah tejto účinnej látky zo všetkých známych druhov eukalyptov. Obsah terpenoidu 1,8-cineole je až 95 %. Ostatné druhy eukalyptov pochádzajúcich z Číny, Indie, Tazmánie a Španielska obsahujú tejto účinnej látky okolo 60 %.

Pôvodné obyvateľstvo (aboridžinci) používalo olej ako prevenciu pred infekciami a pri znižovaní vysokej teploty (zábaly na čelo, ruky a chodidlá). Ku komerčnému využitiu a predaju dochádza od roku 1852, kedy farmaceut Joseph Bosisto začal ako prvý vo svojej lekárni destilovať tento olej a zahájil tak jeho komerčný predaj.

10 spôsobov využitia eukalyptového oleja Euky Bear:

1. Kúpele: 10 kvapiek oleja do kúpeľa s teplou vodou.
2. Masáže: 10 kvapiek oleja pridajte do 200 ml masážneho oleja, naneste na pokožku a zľahka vtierajte
3. Masáž vlasovej pokožky: Pri umývaní vlasov vmasírujeme pár kvapiek oleja do pokožky a pridáme šampón.
4. Sauna: 1 čajovú lyžičku oleja pridáme na horúce kamene.
5. Aromaterapia: 10 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu alebo aromalampy.
6. Čistenie rúk a pokožky: Odstráni mastnotu i farby. Použijeme pár kvapiek na handričku, očistíme požadované miesto a hneď nato umyjeme mydlom. 
7. Odstránenie mastných škvŕn a fľakov: Použitie pri odevoch, záclonach, kobercoch, pri linoleu a dlažby. Nakvapkať na handričku pár kvapiek oleja a priamo potrieť. Trením smerom k centru sa predíde vytvoreniu mapy.
8. Odstránenie žuvačiek, nálepiek a náplasti: Namočiť handričku v oleji a odstrániť.
9. Pranie pracovných odevov: 1-2 čajové lyžičky do jednej naloženej pračky.
10. Mytie zvierat: 5 kvapiek oleja v potrebnom množstve vody. Odstráňuje blchy a vylepšuje kvalitu srsti. Pretože sú zvierata veľmi citlivé na vôňu, neprekračujte uvedené dávkovanie.

Upozornenie 

Prípravok je určený len k vonkajšiemu použitiu! Nepoužívajte neriedené! Uchovávajte mimo dosah detí! Vyhnite sa kontaktu s očami. Používajte výhradne k určenému účelu. Skladujte v suchu na dobre vetranom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Nepoužívať pre deti do 3 rokov!

Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25°C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. 

Využitie

Zdravotné problémyDýchacie ústrojenstvo

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Health Link Eukalyptový olej - Euky Bear 50 ml

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články