Finclub fin VitaB12tabs 60 tabliet

fin VitaB12tabs (vitamín B12) Finclub

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


Akciová cena 17,60 €

Bežná cena: 21,50 €

Za tento produkt získate 18 vernostných bodov. 18 bodov = 0,90 €.

Vitamín B12 v podjazykovej forme


Jedna tableta produktu fin VitaB12tabs obsahuje až 1000 µg aktívnej koenzýmovej formy vitamínu B12, ktorý je pre telo prirodzený a podľa štúdií aj organizmom lepšie využívaný a zachovaný. 
Jeho ďalšou prednosťou je praktická podjazyková forma.


Obsah balenia: 60 tabliet
Dávkovanie: 1 tableta denne
Zloženie: 1000 µg aktívnej koenzýmovej formy vitamínu B12
Krajina pôvodu: Fínsko

Detaily

Vitamín B12, jeho nedostatok a účinky

Pri nedostatku B12 sa môžu objaviť známky fyzickej i duševnej únavy, zmeny nálad, či problémy so spánkom. Vitamín B12 je zdrojom energie pre telo a je dôležitý pre metabolizmus tukov a sacharidov. Stará sa o psychiku a imunitný systém, podporuje tvorbu červených krviniek, zmierňuje únavu, je vhodný pri strese a nespavosti a podporuje zdravý rast buniek a ich ochranu.

  • Má pozitívny vplyv na zdravie srdca - spolu s kyselinou listovou pomáha znižovať hodnoty homocysteínu v krvi a tak redukovať riziko vzniku srdcových chorôb.
  • Vitamín B12 ako zdroj životnej energie - nedostatok vitamínu B12 spôsobuje úbytok karnitínu a a lekári v súčasnosti využívajú doplnky a injekcie s vitamínom B12 pri liečbe množstva ťažkostí súvisiacich s nedostatkom energie, trvalou vyčerpanosťou a únavou.
  • Vitamín B12 a optimizmus - vitamín B12 sa nepriamo zúčastňuje na výrobe tzv. ˮprenášačovˮ, ako sú látky ˮdobrej náladyˮ - metionín, serotonín a dopamín, ktoré vplývajú na pocit šťastia, radosti, vyrovnanosti a na pokojný spánok. Taktiež dopomáha zmierňovať stres a depresie.
  • Vitamín B12 a starší ľudia - hodnoty vitamínu B12 klesajú vekom a je preukázané, že asi 20% starších ľudí trpí na jeho nedostatok. Podľa niektorých výskumov sú hodnoty vitamínu B12 veľmi nízke aj u ľudí postihnutých Alzheimerovou chorobou.

Vitamín B12 a anémia

Začiatkom minulého storočia bolo postrachom tzv. ˮzhubná anémiaˮ, choroba na ktorú v dôsledku nedostatku červených krviniek zomieralo veľa ľudí. A nato v roku 1922 George Noyt Whipple z univerzity v Rochestri objavil, že psy postihnuté touto chorobou sa vyliečili vysokými dávkami hovädzej pečene. K pokusom sa pridali aj ďalší dvaja lekári - George Minot a William Murphy, ktorí podávali pacientov 250g pečene denne. Všetkým trom lekárom, ktorí sa podieľali na tomto výskume, bola udelená Nobelová cena. Tento vitamín bol z vitamínov skupiny B objavený ako posledný.

Výhody produktu fin VitaB12tabs:

  • Mega dávka vitamínu B12 v aktívnej forme.
  • Metylkobalamín je aktívna koenzýmová forma vitamínu B12 (pre telo prirodzený) - podľa štúdií je v organizme lepšie využívaný a zachovaný.
  • Rýchlo účinkujúce tablety v podjazykovej forme - rozpúšťajú sa v ústach a nie je nutné ich zapíjať vodou.

Zloženie

1000 µg aktívnej koenzýmovej formy vitamínu B12 v 1 tablete.

Upozornenie

Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám a pacientom počas onkologickej liečby.

Využitie

Zdravotné problémySrdcovo-cievny systém, Nervový systém, psychika a pamäť

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Finclub fin VitaB12tabs 60 tabliet

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články