Natural Pharm Graviola (Annona muricata) 100 a 200 tabliet

  Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


  Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


  Cena od:

  Akciová cena 11,30 €

  Bežná cena: 12,00 €

  * Povinné pole

  Cena od:

  Akciová cena 11,30 €

  Bežná cena: 12,00 €

  Za tento produkt získate 12 vernostných bodov. 12 bodov = 0,60 €.

  Graviola má svoje miesto už po tisícročia v prírodnej medicíne v oblasti Južnej Ameriky, ale i v karibskej oblasti. V ľudovom liečiteľstve našla uplatnenie pri miernení kŕčov v oblasti tráviaceho traktu, znižovaní krvného tlaku, črevných problémoch, nachladení a pri ďalších chorobách.
  Najväčší rozruch však graviola spôsobila v súvislosti so svojimi (údajnými) pritirakovinovými účinkami.


  Obsah balenia: 100 a 200 tabliet
  Obsah účinných látok v 1 tablete: Graviola plod 350 mg (Annona Muricata) extrakt 4:1, Inulín 347 mg 
  Odporúčané dávkovanie: 2 až 3 tablety denne, po dobu 40 dní. 

  Detaily

  Graviola

  Graviola je malý, stále zelený strom dorastajúci do výšky 5-6 metrov, s veľkými lesklými a hladkými, tmavo zelenými listami. Rastie v teplejších oblastiach Strednej a Južnej Ameriky, včetne Amazónie. Graviola má svoje miesto už po tisícročia v prírodnej medicíne v oblasti Južnej Ameriky, ale i v karibskej oblasti. K liečebným účelom sa používajú takmer všetky časti stromu - kôra, listy, korene, plody i semena. V ľudovom liečiteľstve našla uplatnenie pri miernení kŕčov v oblasti tráviaceho traktu, znižovaní krvného tlaku, črevných problémoch, nachladení a ďalších chorobách. 

   

  Inulín

  Je fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Ide o čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium Intibus). Hoci ide o látku sacharidovej povahy, inulín telo nedokáže svojimi enzýmami rozštiepiť a vďaka tomu sa dostane až do hrubého čreva, kde plní svoju funkciu. Inulín je prebiotickej povahy, čo znamená, že je tzv. potravou, pre naše črevné baktérie, ktoré si vďaka nemu zachovávajú správnu funkciu.

   

  Zloženie (1 tableta - 700 mg)

  Graviola /plod/ 350 mg (Annona Muricata) extrakt 4:1, Inulín 347 mg, Stearan horečnatý

   

  * Stearan horečnatý (emulgátor, protihurdkujúca látka) - bezpečná prísada, nie sú známe negatívne účinky tejto látky

   

  Odporúčané dávkovanie: 2 až 3 tablety denne, po dobu 40 dní
  Skladovanie: v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. 

   

  Upozornenie

  Výživový doplnok je nevhodný pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Skladovať mimo dosahu detí!

   

   

  Graviola a rakovina - doplnkové informácie (nevzťahujúce sa priamo na produkt)

  Graviola má pred sebou zrejme veľmi zaujímavú budúcnosť. Je predmetom vážneho záujmu vedcov. Obsahuje látky označované ako annocenové acetogeniny, ktorých účinky sú predetom rady vedeckých štúdií. Vedci predpokladajú, že tieto látky môžu zohrávať dôležitú rolu pri liečbe rakoviny. Ide o to, že tieto látky majú selektívne ničiť rakovinové bunky bez toho, aby ničili tie zdravé. Pri liečbe rakoviny môže totiž nastať jav nazývaný ako viacnásobná rezistencia (multi drug resistence). Pri nej dochádza k tomu, že rakovinové bunky, ktoré odolali chemoterapii, môžu posilňovať svoju odolnosť proti liekom užívaným pri predchádzajúcej chemoterapii, ale i proti iným liečivam. Vedci to vysvetľujú tým, že tieto rezistentné bunky vytvárajú medzibunečnú pumpu, ktorou dokážu vytesňovať zo svojho vnútorného prostredia podávané liečiva. Takýchto buniek je síce malé percento, ale pokiaľ prežijú, môžu sa rozmnožiť a dochádza k metastázam.

   

  Odborníci zistili, že acetogeniny likvidovali práve tieto odolné bunky. Dá sa povedať, že ich "zbavili šťavy", inými slovami zablokovali prívod energie do zlej bunky. A práve tieto bunky potrebujú veľké množstvo energie, aby mohli prevádzkovať pumpu, ktorou vypudzujú liečiva von. Presnejšie povedané ide o blokáciu enzýmu s komplikovaným názvom ubichononoxidoreduktáza NADH. Pokiaľ je vám čásť názvu ubichinon povedomá, je to tým, že ide o iný názov pre známy koenzým Q10, ktorý funguje ako zdroj energie pre bunky, bohužiaľ i pre bunky zlé. Celý proces je samozrejme trocha komplikovanejší, avšak zjednodušene to tak podľa názoru odborníkov funguje. Dôležité je, že pacient nesmie súčasne užívať prípravky s koenzýmom Q10, ktoré by dodávali energiu rakovinovým bunkám.

   

  U normálnych, zdravých buniek acetogeniny nepôsobia negatívne vďaka tomu, že nepotrebujú tak veľké množstvo energie, ako tie zlé a nevzniká medzi nimi, povedané laicky, také nepriateľstvo.


  Zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/graviola.htm

  Využitie

  Zdravotné problémyNie

  Doprava a dodanie

  Poštovné je pri objednávke nad 45€ zdarma.

  SPÔSOB DODANIA:

  1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,20 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

  2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,70 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

  SPÔSOB PLATBY:

  1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

  2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

  Recenzie

  Recenzujete: Natural Pharm Graviola (Annona muricata) 100 a 200 tabliet

  Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

   1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
  Kvalita
  Cena

  Posledné Články