Nutraceutica Gurmar čaj 150g


  Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


  7,90 €

  Za tento produkt získate 8 vernostných bodov. 8 bodov = 0,40 €.

  Prírodné antidiabetikum


  Gurmar (gymnema) čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu. Pôsobí pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami.
  Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy a zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie.


  Obsah balenia: 150g sypaného čaju (balenie na 1 mesiac)
  Užívanie: 2-3 šálky čaju denne, konzumovať medzi jedlami. Gurmar čaj sa odporúča užívať dlhodobejšie a to minimálne 6 mesiacov.
  Zloženie: sypaný čaj, listy rastliny Gurmar - Gymnema sylvestre

  Detaily

  Niečo viac o Gurmar čaji

  Použitie Gurmar čaju v liečbe cukrovky je známe z histórie tradičnej indickej a Ajurvédskej medicíny niekoľko tisíc rokov. Táto malá rastlina pochádza z Indie a môžeme sa stretnúť aj s jej názvom Gymnema sylvestre. V tradičnej medicíne je Gurmar nazývaný aj ako "zabijak" cukru.

   

  Účinky Gurmar čaju

  Gurmar čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu. Gurmar pôsobí pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami. Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy, zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie. Užívanie gurmar čaju zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie a vzniku metabolického syndrómu. Zabránením vzniku inzulínovej rezistencie sa napomáha najmä u diabetikov 1. typu (závislých od inzulínu) k zachovaniu účinnosti podávaných inzulínov.

   

  Ako jeden z mála prírodných prostriedkov má schopnosť regenerovať, zvyšovať počet beta-buniek pankreasu a tým obnovovať tvorbu inzulínu, tento účinok je charakteristický najmä pri diabetes 2.typu, kedy je znížená tvorba inzulínu. Obnova počtu beta buniek vedie v mnohých prípadoch k úplnej kompenzácii oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.


  Gurmar čaj a diabetes typu 1 - závislý na inzulíne

  Pri tejto forme ochorenia už nie je možné stimulovať tvorbu inzulínu, Gurmar čaj však môže zlepšovať účinnosť inzulínu znížením inzulínovej rezistencie. Zvýšenie účinnosti inzulínu prispieva k zníženiu jeho spotreby a k zníženiu výskytu zdravotných komplikácií. Z výsledkkov štúdií vyplýva že u pacientov liečených Gurmarom počas 6 mesiacov klesla spotreba inzulínu približne na polovicu.


  Gurmar čaj a diabetes typu 2 - znížená tvorba inzulínu

  Gurmar čaj je obzvlášť vhodný pri začínajúcej cukrovke, kedy je možné včasným začatím liečby a pravidelným užívaním dosiahnuť úplnú obnovu tvorby inzulínu a v mnohých prípadoch ukončiť podávanie perorálnych antidiabetík. Pri tomto type ochorenia Gurmar čaj ako jediný prostriedok dokáže obnoviť zoskupenia pankreatických beta-buniek a tým obnoviť tvorbu inzulínu. Gurmar čaj sa môže podávať spoločne s tabletovými antidiabetikami, pretože zlepšuje výsledky liečby.


  Gurmar ako súčasť programov na zníženie telesnej hmotnosti

  Regulácia metabolizmu cukrov priamo súvisí s pocitom hladu, únavy a potreby prijímať potravu. Gurmar čaj aktiváciou metabolizmu cukrov znižuje chuť na sladké a tým pomáha znižovať nadmernú chuť do jedla. Zlepšenie metabolického využitia cukrov bunkami poskytuje telu viac energie a odstraňuje pocit únavy spojený s nadmernou potrebou jesť. Gurmar čaj je vhodný podľa odporúčaní štúdií zahraničných klinických centier zdravej výživy tiež ako súčasť všetkých propramov na zníženie telesnej hmotnosti.


  Užívanie Gurmar čaju a spôsob prípravy

  2-3 šálky čaju denne, konzumovať medzi jedlami. 1 kávovú lyžičku čajoviny (1,5g) zaliať 2,5 dl vriacej vody a nechať vylúhovať 15 minút. Celodenú dávku čaju (2-3 kávové lyžičky) si môžete pripraviť aj jednorázovo zaliatím 500 ml vriacej vody a konzumovať postupne v priebehu dňa.


  Nástup účinku je na rozdiel od iných rastlinných liekov pomalý, prvé zlepšenie nastáva obvykle po 3 až 4 týždňoch užívania, pre rozvinutie liečebného účinku sa odporúča užívať Gurmar čaj minimálne počas 6 mesiacov. Pri začínajúcej cukrovke (diabetes 2. typu) u dospelých boli zaznamenané maximálne liečebné úspechy obvykle po dlhodobom podávaní v období 18 až 20 mesiacov. Dôležitou súčasťou liečby je úprava stravovania a výber vhodných tukov.


  Obsah účinných látok

  - 1 porcia čaju (1,5g sušených listov)  obsahuje 63 mg kyseliny gymnemovej
  - 1 balenie 150g obsahuje 100 porcií čaju = celkový obsah 6300 mg kyseliny gymnemovej
  - 1 balenie 150g vystačí na 30 až 45 dní užívania


  Ďalšie informácie

  Užívanie Gurmaru sa dobre znáša s užívaním všetkých liekov proti diabetu, neboli zistené žiadne vedľajšie účinky. Obvykle po 4 až 8 týždňoch užívania je možné znížiť dávky inzulínu a ostatných liekov. Až 25 % užívateľov Gurmaru sa úplne zaobíde bez ďalších liekov. Zníženie či vysadenie liekov po zlepšení výsledkov v súvislosti s užívaním Gurmaru konzultujte s lekárom.


  Upozornenia

  Pre nedostatok klinických skúseností Gurmar čaj nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy.


  Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
  Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

  Využitie

  Zdravotné problémyDiabetes, Chudnutie

  Doprava a dodanie

  Poštovné je pri objednávke nad 45€ zdarma.

  SPÔSOB DODANIA:

  1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,20 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

  2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,70 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

  SPÔSOB PLATBY:

  1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

  2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

  Aďo
  Kvalita
  Cena
  Super Mne pomáha a je to čisto prírodný produkt. Ale treba užívať dlhšie, aby bolo vidieť účinky.
  Jaroslav
  Kvalita
  Cena
  Odporucam Pijem gurmar pravidelne a robi mi dobre.Odporucam ho vsetkym diabetikom.
  Jaja
  Kvalita
  Cena
  odporúčam Dobrý deň ,mám skúsenosť s čajom Gurmar,mala som niekedy bylinkáreň a tak som poradila.Jeden prípad hovorí za všetké.Pán mal diabetes II,pil čaj 1 mesiac ,potom prišiel na kontrolu k lekárovi.Ten mu vraví,že čo robil,že už nemá zvýšené hodnoty a nemusí už brať lieky.Pán mu vraví,že pil čaj a lekár nato,že aj on má diabetes nech mu povie názov tohto čaju :) no komentár.

  Recenzie

  Recenzujete: Nutraceutica Gurmar čaj 150g

  Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

   1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
  Kvalita
  Cena

  Posledné Články