Nutraceutica Gurmar čaj 150g

gurmar čaj nutraceutica

Viac pohľadov


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


8,30 €

Za tento produkt získate 9 vernostných bodov. 9 bodov = 0,45 €.

Prírodné antidiabetikum


Gurmar (gymnema) čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu. Pôsobí pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami.
Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy a zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie.


Obsah balenia: 150g sypaného čaju (balenie na 1 mesiac)
Užívanie: 2-3 šálky čaju denne, konzumovať medzi jedlami. Gurmar čaj sa odporúča užívať dlhodobejšie a to minimálne 6 mesiacov.
Zloženie: sypaný čaj, listy rastliny Gurmar - Gymnema sylvestre
Výrobca: PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra

Detaily

Gurmar čaj

Použitie Gurmar čaju v liečbe cukrovky je známe z histórie tradičnej indickej a Ajurvédskej medicíny niekoľko tisíc rokov. Táto malá rastlina pochádza z Indie a môžeme sa stretnúť aj s jej názvom Gymnema sylvestre. V tradičnej medicíne je Gurmar nazývaný aj ako "zabijak" cukru.

Účinky Gurmar čaju:

  • Gurmar čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu. Gurmar pôsobí pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami. Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy a zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie.
  • Užívanie gurmar čaju zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie a vzniku metabolického syndrómu. Zabránením vzniku inzulínovej rezistencie sa napomáha najmä u diabetikov 1. typu (závislých od inzulínu) k zachovaniu účinnosti podávaných inzulínov.
  • Ako jeden z mála prírodných prostriedkov má schopnosť regenerovať, zvyšovať počet beta-buniek pankreasu a tým obnovovať tvorbu inzulínu. Tento účinok je charakteristický najmä pri diabetes 2. typu, kedy je znížená tvorba inzulínu. Obnova počtu beta buniek vedie v mnohých prípadoch k úplnej kompenzácii oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.

Gurmar čaj a diabetes typu 1 - závislý na inzulíne

Pri tejto forme ochorenia už nie je možné stimulovať tvorbu inzulínu, Gurmar čaj však môže zlepšovať účinnosť inzulínu znížením inzulínovej rezistencie. Zvýšenie účinnosti inzulínu prispieva k zníženiu jeho spotreby a k zníženiu výskytu zdravotných komplikácií. Z výsledkov štúdií vyplýva že u pacientov liečených Gurmarom počas 6 mesiacov klesla spotreba inzulínu približne na polovicu.

Gurmar čaj a diabetes typu 2 - znížená tvorba inzulínu

Gurmar čaj je obzvlášť vhodný pri začínajúcej cukrovke, kedy je možné včasným začatím liečby a pravidelným užívaním dosiahnuť úplnú obnovu tvorby inzulínu a v mnohých prípadoch ukončiť podávanie perorálnych antidiabetík.

Pri tomto type ochorenia Gurmar čaj ako jediný prostriedok dokáže obnoviť zoskupenia pankreatických beta-buniek a tým obnoviť tvorbu inzulínu. Gurmar čaj sa môže podávať spoločne s tabletovými antidiabetikami, pretože zlepšuje výsledky liečby.

Gurmar ako súčasť programov na zníženie telesnej hmotnosti

Regulácia metabolizmu cukrov priamo súvisí s pocitom hladu, únavy a potreby prijímať potravu. Gurmar čaj aktiváciou metabolizmu cukrov znižuje chuť na sladké a tým pomáha znižovať nadmernú chuť do jedla.

Zlepšenie metabolického využitia cukrov bunkami poskytuje telu viac energie a odstraňuje pocit únavy spojený s nadmernou potrebou jesť. Gurmar čaj je vhodný podľa odporúčaní štúdií zahraničných klinických centier zdravej výživy tiež ako súčasť všetkých propramov na zníženie telesnej hmotnosti.

Užívanie Gurmar čaju a spôsob prípravy

2-3 šálky čaju denne, konzumovať medzi jedlami. 1 kávovú lyžičku čajoviny (1,5g) zaliať 2,5 dl vriacej vody a nechať vylúhovať 15 minút. Celodenú dávku čaju (2-3 kávové lyžičky) si môžete pripraviť aj jednorázovo zaliatím 500 ml vriacej vody a konzumovať postupne v priebehu dňa.

Nástup účinku je na rozdiel od iných rastlinných liekov pomalý, prvé zlepšenie nastáva obvykle po 3 až 4 týždňoch užívania, pre rozvinutie liečebného účinku sa odporúča užívať Gurmar čaj minimálne počas 6 mesiacov. Pri začínajúcej cukrovke (diabetes 2. typu) u dospelých boli zaznamenané maximálne liečebné úspechy obvykle po dlhodobom podávaní v období 18 až 20 mesiacov. Dôležitou súčasťou liečby je úprava stravovania a výber vhodných tukov. 

Obsah účinných látok:

  • 1 porcia čaju (1,5g sušených listov)  obsahuje 63 mg kyseliny gymnemovej
  • 1 balenie 150g obsahuje 100 porcií čaju = celkový obsah 6300 mg kyseliny gymnemovej
  • 1 balenie 150g vystačí na 30 až 45 dní užívania

Ďalšie informácie

Užívanie Gurmaru sa dobre znáša s užívaním všetkých liekov proti diabetu, neboli zistené žiadne vedľajšie účinky. Obvykle po 4 až 8 týždňoch užívania je možné znížiť dávky inzulínu a ostatných liekov. Až 25 % užívateľov Gurmaru sa úplne zaobíde bez ďalších liekov. Zníženie či vysadenie liekov po zlepšení výsledkov v súvislosti s užívaním Gurmaru konzultujte s lekárom.

Upozornenie

Pre nedostatok klinických skúseností Gurmar čaj nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy.

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Doplnok výživy nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Ak chcete docieliť dlhodobé výsledky, nestačí užívať doplnky výživy - musíte zmeniť svoj životný štýl.

Využitie

Zdravotné problémyDiabetes, Chudnutie

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Slavka
Kvalita
Cena
Pomáha
Karol
Kvalita
Cena
Nakoľko mi kolíše hladinu cukru v krvi,rozhodol som sa užívať aj Gurmar čaj.Hoci užívanie je krátkodobé,myslím že pozitívne výsledky sa po jeho dlhšom používaní dostavia.Cukor sa snažím dostať do normálu týmto spôsobom ,i keď to bude trvať dlhšie.
Michal
Kvalita
Cena
Tento produkt pužívam dlhodobo a som s ním spokojný
Tono
Kvalita
Cena
Udržuje hladinu cukru okolo hodnoty 6
Maruška
Kvalita
Cena
je to produkt pre zdravie
View all

Recenzie

Recenzujete: Nutraceutica Gurmar čaj 150g

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články