MycoMedica Hericium (Korálovec ježovitý) 50% 90 kapsúl

Hericium 50% MycoMedica

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


Akciová cena 39,90 €

Bežná cena: 44,40 €

Za tento produkt získate 40 vernostných bodov. 40 bodov = 2,00 €.

S 50% obsahom polysacharidov a s garantovaným minimálnym obsahom 20% β-1,3 / 1,6 D-glukánov


Hericium (korálovec ježovitý) je hubou 21. storočia - posilňuje mentálne funkcie, upokojuje, napomáha k lepšiemu sústredeniu a pomáha predchádzať Alzheimerovej chorobe a zmierňovať príznaky Parkinsonovej choroby.


Obsah balenia: 90 kapsúl

Detaily

Hlavné účinky:

 • Napomáha sústredeniu a lepšej koncentrácii.
 • Upravuje hladinu cholesterolu v krvi.
 • Pomáha predchádzať Alzheimerovej chorobe.
 • Zmierňuje príznaky Parkinsonovej choroby.
 • Prispieva k psychickej pohode.

Huba Hericium (Korálovec ježovitý) - základné informácie

Hericium (Korálovec ježovitý, levia hriva, Hericium erinaceus) patrí medzi jedlé stopkovýtrusové vitálne huby pochádzajúce z Ázie, hodne sa tiež vyskytujúce na severe Ameriky. Svoje meno huba získala podľa unikátneho tvaru plodnice, ktorá je guľovitá a rozvetvená a  môže mať priemer až 30 cm. 

Je neoddeliteľnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Táto parazitická huba má podľa nej schopnosť vyrovnávať yin a yang v tele. 

Starí čínski a japonskí lekári dokázali využiť jeho funkciu An Shen (upokojiť ducha) a poznali tiež jeho priaznivý vplyv na posilnenie mentálnych funkcií. V súčasnosti sa skúma vplyv Hericia na produkciu NFG (nervového rastového faktoru). 

Obsah účinných látok: 

 • min. 50 % polysacharidov (reálne býva 53-54 %)
 • min. 20 % β-1,3/1,6 D-glukánov

Podobne ako iné vitálne huby je aj Hericium bohaté na polysacharidy ‒ beta glukány, minerály, stopové prvky, špecifické pre neho sú tiež diterpenoidy – hericenony a erinaciny. Ďalšími významnými zložkami Hericia sú kyselina palmitová, cukorný alkohol threitol a D-arabinitol alebo provitamín D2 a iné. 

Hericium 50% je v ideálnom pomere polysacharidov, fytosterolov, erinacínov, ergosterolov a ďalších bioaktívnych látok.

Dávkovanie:

 • zvýšená dávka: 3-10 kapsule denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)
 • bežná dávka: 1-2 kapsule denne 
 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým zeleným čajom
 • pri užívaní vitálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

Zloženie (1 kapsule):

 • Hericium (Hericium erinaecus) 100% čistý extrakt: 500 mg
 • Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov 

Kvalita produktu MycoMedica Hericium

Hubovú surovinu, ktorá je použitá pri výrobe MycoMedica produktov, je dovážaná z Číny, z lokalít, ktoré majú ideálnu klímu a podmienky pre rast.

Pre súdobú Čínu nie je často ekológia životného prostredia prioritou. Je preto ťažké, ale zároveň nevyhnutné, hľadať na pestovanie vitálnych húb úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu. MycoMedica používa predovšetkým huby pestované v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi, kde sú oblasti civilizáciou prakticky nedotknuté. Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými je potrebné hubovú surovinu bezpodmienečne chrániť.

Všetky hubové suroviny sú testované v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testuje sa tiež PAHs a rádioaktivita.

Testovaná je každá šarža. Takto rozsiahle testy žiadny iný výrobca v Čechách neponúka (ak hovorí, že áno, vyžiadajte si ich). A pri hubách sú takéto testy veľmi dôležité.

Finálna výroba produktov prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Na výrobu sú používané štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.

Herícium od firmy MycoMedica sa pestuje na organickom substráte. Základom tohoto substrátu je zmes pilín, organické pšeničné otruby, trstinový cukor a prírodný sádrovec. Pre výrobu extraktov sú používané plodnice.

Upozornenie

Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denní dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Využitie

Zdravotné problémyNervový systém, psychika a pamäť, Koncentrácia a mentálny výkon

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: MycoMedica Hericium (Korálovec ježovitý) 50% 90 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články