Kompava ImunoFit Kids 60 kapsúl

ImunoFit Kids Kompava

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


29,50 €

Za tento produkt získate 30 vernostných bodov. 30 bodov = 1,50 €.

Komplexná imunitná formula vytvorená pre potreby detského organizmu


Kombinácia prírodných zložiek - laktoferínu, l-lyzínu a vitamínu B6, prirodzene podporuje imunitný systém a odolnosť detí voči patogénom už od 3 rokov. 


Obsah balenia: 60 kapsúl á 400 mg

Detaily

Detská imunita

Detská imunita sa líši od imunity dospelých tým, že imunitný systém detí je stále vo vývoji, a nie je tak schopný sa dostatočne brániť proti patogénom, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia. Vzhľadom na to je dôležité venovať podpore detskej imunity zvýšenú pozornosť. S postupným rastom dieťaťa sa jeho imunitný systém vyvíja a stáva sa schopným lepšie reagovať na rôzne typy patogénov.

Na odolnosť imunitného systému detí vplýva:

 • Vek: s postupom času a vystavením sa rôznym patogénom sa imunitný systém detí postupne vyvíja a stáva sa schopným účinne a efektívne reagovať.
 • Strava: strava by mala byť pestrá, kvalitná a bohatá na bielkoviny, zdravé sacharidy a tuky, vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny.
 • Pohyb a šport: na čerstvom vzduchu a v každom počasí je to najdôležitejšie na podporu imunitného systému.
 • Hygiena: udržiavanie dobrých hygienických návykov, ako je časté umývanie rúk, pomáha minimalizovať vystavenie detí patogénom a infekciám.
 • Prostredie: stretnutie sa s rôznymi mikróbmi a baktériami v domácom či školskom prostredí môže pomôcť voči nim vybudovať odolnosť, preto sa netreba vyhýbať spoločnosti.
 • Genetika: niektoré deti môžu byť geneticky náchylné k určitým ochoreniam alebo môžu mať genetické predispozície k silnejšiemu alebo slabšiemu imunitnému systému.

Laktoferín

Laktoferín je jednou z najsilnejších imunitných zložiek materského mlieka a podieľa sa na imunitnej odpovedi organizmu (bakteriálne alebo vírusové infekcie). Predstavuje jeden z najsilnejších imunostimulačných prirodzených prostriedkov nášho organizmu na podporu imunity vzhľadom na to, že narúša membrány mikroorganizmov.

Laktoferín je prirodzene obsiahnutý vo všetkých telových tekutinách, ako sú napríklad sliny či slzy, a je súčasťou vrodenej imunity. Prirodzene tvorí prvotnú bariéru pre prienik baktérií či vírusov do organizmu cez oči a ústa.

Úlohou laktoferínu je aj transport železa v organizme. Viaže na seba ióny železa, čím spôsobuje spomalenie rastu a rozmnožovania sa patogénnych mikroorganizmov v tele. Mikroorganizmy tiež potrebujú potravu, a tou je práve voľné železo. Laktoferín teda zároveň dokáže pomôcť organizmu lepšie vstrebať železo prijaté v strave.

L-Lyzín: 

 • podporuje zvýšenú aktivitu proti vírusomviaceré štúdie naznačujú, že L-lyzín môže mať zvýšenú aktivitu voči vírusom, čo znamená, že môže pomôcť organizmu bojovať proti nim. Konkrétne sa to týka herpes simplex vírusu, kde L-lyzín môže ovplyvniť jeho replikáciu a šírenie.  
 • podporuje tvorbu protilátok – L-lyzín je dôležitým faktorom pre tvorbu prirodzených protilátok, ktoré sú kľúčovým prvkom imunitnej odpovede. Protilátky hrajú dôležitú úlohu pri rozpoznávaní a likvidácii patogénov.
 • podporuje rasta a vývoj imunitných buniek – L-lyzín je nevyhnutný pre tvorbu bielkovín, ktoré sú kľúčové pri tvorbe imunitných buniek.

Vitamín B6

Vitamín B6 hrá kľúčovú úlohu v mnohých aspektoch zdravia vrátane imunitného systému. Medzi jeho úlohy patrí správna podpora tvorby červených krviniek, pomáha pri tvorbe energie, a tak prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.

ImunoFit KIDS:

 • Vhodný pre deti od 3 rokov.
 • Pozitívne prispieva k podpore imunitného systému a udržaniu zdravia detí.

Jeho užívanie je vhodné:

 • Počas jesennej i zimnej sezóny.
 • Ak býva Vaše dieťa z dôvodu ochorenia príliš často doma a nie v škôlke/škole.
 • Pri oslabenom imunitnom systéme.
 • Pre rýchlejšie zotavenie po vírusovom či bakteriálnom ochorení.
 • Na zníženie vyčerpania a únavy.
 • Pred nástupom do škôlky/školy na posilnenie imunity.
 • Keď sa dieťa nachádzalo v kolektíve s chorými deťmi.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie výživového doplnku je formulované tak, aby zohľadňovalo individuálne potreby a charakteristiky organizmu. U nás sa nezameriavame iba na jedno univerzálne dávkovanie, pretože vieme, že každý z nás je jedinečný:

 • Pre udržanie zdravia: odporúčame užívať 1 kapsulu denne.
 • Pre intenzívnu podporu imunity: odporúčame užívať 2 kapsuly denne.

Použitie

Kapsuly môže dieťa prehltnúť v celku. Je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky. Obsah kapsuly je tiež možné vysypať do nápoja či jedla – odporúčanú dávku rozpustite vo vlažnej vode, čaji, mlieku alebo kaši.

Nezabudnite dodržiavať odporúčané dávkovanie, ktoré je uvedené na obale produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom.

Výživové údaje

Obsah v 1 kapsule  *RVH %  
Laktoferín    200 mg 
L-Lyzín         198 mg 
Vitamín B6  2 mg143 %

*RVH / NRV - referenčná výživová hodnota / nutrient reference value

Zloženie

Laktoferín, L-lyzín HCl, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

Využitie

Zdravotné problémyNádcha, chrípka, angína, prechladnutie

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Kompava ImunoFit Kids 60 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články