Nutraceutica Karnozín TokoMax 90 kapsúl

Karnozín TokoMax s vitamínom E nutraceutica

Viac pohľadov


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


41,90 €

Za tento produkt získate 42 vernostných bodov. 42 bodov = 2,10 €.

Biofermentačný karnozín a prírodný vitamín E úplného spektra


Karnozín TokoMax sa vyrába biofermentáciou, vďaka čomu sa najviac približuje prírodnej forme. Obohatený je o 8 prírodných E vitamínov.
Je ideálnym doplnkom výživy pre diabetikov, starších ľudí, športovcov, autistov a pre ľudí zaujímajúcich sa o anti-aging.


Obsah balenia: 90 kapsúl
Dávkovanie: 1 kapsula 1 až 3-krát denne
Obsah účinných látok v 1 kapsule: Karnozín 450 mg, vitamín E úplného spektra 20 mg

Detaily

Karnozín TokoMax a jeho vplyv na zdravie

Karnozín je 100% prírodná fyziologická látka so silnými antioxidačnými účinkami. Kanrozín je známy aj pod prezývkou "molekula dlhovekosti". V latinčine znamená "mäso". Potraviny s vysokým zdrojom karnozínu sú predovšetkým živočíšne bielkoviny ako hydina, hovädzie mäso, srvátková bielkovina či vajcia.

Karnozín patrí medzi najsilnejšie antioxidanty so špeciálnou ochranou sústredenou predovšetkým na proteíny a neuróny. Chráni bunky pred poškodením a ich zanikaním (a tým aj pred prejavom zániku buniek - stárnutím). Okrem tejto vlastnosti má schopnosť poškodené bunky regenerovať, čo obyčajné antioxidanty, ktoré poznáme nedokážu.  

Karnozín je látka produkujúca sa v tele s najvyššou koncentráciou v mozgu a vo svaloch. Naše telo ho produkuje od narodenia. Po dovŕšení 30. roku života však jeho hladina klesá a po 40. dochádza k výraznému poklesu.

Vo forme kvalitného výživového doplnku ako ortomolekulárna látka pomáha efektívne skvalitňovať fyziologické funkcie v ľudskom organizme.

Účinky Karnozínu TokoMax:

1. Karnozín je doslova jedinečný v ochrane bielkovín a DNA pred poškodením glykáciou (reakciou s krvným cukrom).

2. Karnozín ako vysoko koncentrovaná fyziologická súčasť mozgového tkaniva. Mozog využíva karnozín na opravu neurónov, na detoxifikáciu, neutralizuje toxicitu medi a zinku a zvyšuje výkonnosť mitochondrií. Zvyšuje neuroplasticitu, mentálnu výkonnosť a napomáha zachovaniu pamäte vo vyššom veku. Vhodný v prevencii Alzheimerovho syndrómu - stareckej demencie.

3. U diabetikov chráni cievy pred poškodením glykáciou, zároveň prispieva k normalizácii hladiny cukru.

4. Karnozín ako "molekula dlhovekosti". Ochranou telomér sa zvyšuje počet delivých cyklov bunky. Výsledkom je predĺženie regeneračnej schopnosti tkanív a spomalenie starnutia. Inými slovami, zvyšuje delenie buniek, čo má za následok viac funkčných buniek a teda i lepšie a dlhšie fungovanie celého organizmu a oddialenie procesu starnutia. 

5. Detoxifikácia: chelačným mechanizmom viaže ióny ťažkých kovov, hliníka, nadbytky medi a zinku pôsobiace neurotoxicky.

6. U športovcov prispieva k zvýšenej vytrvalosti a zvýšenému výkonu pôsobením proti prekysleniu svaloviny laktátom.

7. Tokotrienoly - nenasýtené formy vitamínu E sú jednou z najsilnejších zbraní v boji proti stareckej demencii a ochoreniam mozgu. Klinické štúdie preukázali významný neuroprotektívny účinok tokotrienolov.

8. Zvyšuje delenie buniek, čo má za následok viac funkčných buniek a teda i lepšie a dlhšie fungovanie celého organizmu. Ochraňuje proteíny pred porušením ich štruktúry a tak zabezpečuje ich správnu funkciu v organizme. 

9. Je nápomocný pri autizmedokázaný pozitívny efekt u detí s poruchami autistického spektra (PAS)

Karnozín TokoMax je vhodný najmä pre:

  • diabetikov
  • starších ľudí
  • športovcov
  • autistov
  • ľudí riešiacich anti-aging

Kvalita a jedinečnosť produktu Karnozín TokoMax

  • TokoMax obsahuje vitamín E úplného spektra = 8 prírodných E vitamínov (prírodnú zmes tokoferolov a tokotrienolov). Tokotrienoly poskytujú 40 až 60-krát účinnejšiu ochranu pred voľnými radikálmi v porovnaní s tokoferolmi, nasýtenými formami vitamínu E.
  • Všetky účinné zložky sú prírodného pôvodu.
  • Neobsahuje aditíva.
  • Kapsuly sú vegetariánske vyrobené z hydroxypropylmetylcelulózy.

Dávkovanie a užívanie

1 kapsula 1 až 3-krát denne. Jedlo nemá vplyv na vstrebávanie karnozínu. Možné užívať pred jedlom, po jedle aj medzi jedlami.

Neužívať s prípravkami obsahujúcimi minerály ako železo, zinok, meď, horčík. Karnozín môže chelatačne viazať ióny kovov a tým znížiť vstrebanie a spôsobiť neúčinnosť uvedených prípravkov. Môže sa bez problémov užívať spolu s vitamínmi A, B, C a D.

Zloženie (1 kapsula):

- Karnozín (vyrobený fermentačnou metódou, farmaceutická kvalita): 450 mg
- Vitamín E (prírodná zmes tokoferolov a tokotrienolov, vitamín E úplného spektra = 8 prírodných E vitamínov): 20 mg = cca 160 % ODD
- kapsuly sú vegetariánske vyrobené z hydroxypropylmetylcelulózy

Upozornenie

Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Nevhodné pre deti, tehotné ženy. Doplnky by nemali byť považované za náhradu vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra

Využitie

Zdravotné problémySrdcovo-cievny systém, Diabetes, Anti-aging, Nervový systém, psychika a pamäť, Koncentrácia a mentálny výkon

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Jozef
Kvalita
Cena
Dobré Mama vo veku 79 podstúpila operáciu chrbtice. Po narkóze pomaly rozprávala, mala ťažké vybavovanie myšlienok, stav sa nemenil. Skúsila Karnozín na radu rodiny. Po mesiaci na Karnozíne opäť začala rozprávť veľmi bystro a teší sa zo života. Kŕče v nohách zmizli už po 4 dňoch, keď už nepomáhalo užívanie magnéza. Odvtedy berie Karnozín pravidelne 1 až 2 kapsule denne. A k tomu si dáva rybí olej od Nutraceutica, ktorý je tiež potravou pre mozog a chráni cievy.

Recenzie

Recenzujete: Nutraceutica Karnozín TokoMax 90 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články