Kompava L-lyzín Extra 60 kapsúl

Kompava L-lyzín, vitamín B6, echinacea purpurová

Viac pohľadov


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


Akciová cena 6,30 €

Bežná cena: 6,90 €

Za tento produkt získate 7 vernostných bodov. 7 bodov = 0,35 €.

L-lyzín s echinaceou a vitamínom B6


Prípravok L-lyzín Extra chráni a posilňuje bunky imunitného systému a pomáha ničiť baktérie a vírusy a chrániť srdce a cievy. 

Obsah balenia: 60 kapsúl
Odporúčané dávkovanie:
1 - 5 kapsúl denne, nalačno
Obsah účinných látok v 1 kapsule: aminokyselina L-lyzín (350 mg), extrakt z rastiliny Echinacea purpurea (40 mg) a vitamín B6 (10 mg)

Detaily

Kompava L-lyzín Extra obsahuje:

1. aminokyselinu L-lyzín,
2. extrakt z rastiliny Echinacea purpurová, ktorá je vynikajúcou prírodnou látkou v boji proti infekciám a 
3. Vitamínu B6


1. Lyzín

Ako je slovo zložené z písmen, tak aj každá bielkovina nášho tela je zložená z molekúl aminokyselín. Ich úloha je nezastupiteľná a ich potreba sa zvyšuje pri infekciách a dlhodobejšom strese.
Lyzín je esenciálna (základná, podstatná) aminokyselina, ktorú si ľudský organizmus nedokáže sám vyprodukovať. Považuje sa za najpostrádateľnej­šiu aminokyselinu. Funguje ako nezastupiteľná stavebná jednotka všetkých bielkovín, pomáha zúžitkovať v tele všetky potrebné aminokyseliny. Podporuje tvorbu protilátok, chráni srdce a cievy. Okrem toho zohráva dôležitú rolu pri syntéze kolagénu a má vplyv na stav kostí. 


2. Echinacea purpurová

Je divoko rastúca bylinka s purpurovými kvietkami podobnými sedmokráske. V stredoamerických štátoch USA bola rozšírená v trávnatých prériách, kde ju indiánske kmene po stáročia používali na hojenie rán a ako prostriedok proti hadiemu uštipnutiu. Z 9 odrôd tejto rastliny sa na liečebné účely používajú 3: Echinacea angustifolia, Echinacea pallida a zrejme najznámejšia Echinacea purpurea. 
Echinacea obsahuje veľké množstvo účinných zložiek, ktoré posilňujú imunitný systém. Je prírodným antibiotikom a prostriedkom proti infekciám a pomáha ničiť baktérie a vírusy v organizme. Naviac podporuje v bunkách tvorbu prirodzenej protivírusovej substancie nazývanej interferon. Echinacea taktiež normalizuje imunitnú odpoveď pri autoimúnnych stavoch, napr. pri ekzéme, na ktorý je tradičným liekom. V posledných rokoch sa stala jednou z najčastejšie používaných rastlinných liečiv na svete.


3. Vitamín B6 (pyridoxín)

Je vitamín, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a podporuje tvorbu chemických látok v mozgu. Podporuje spracovanie a tvorbu bielkovín a zároveň sa zúčastňuje na metabolizme cukrov. Taktiež hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek. Jeho nedostatok sa prejaví poruchami imunitného systému, problémami s rastom a postihnutím svalov.


Hlavné účinky produktu Kompava L-lyzín Extra:

- podporuje tvorbu protilátok
- napomáha pri vstrebávaniu vápnika v organizme (hlavne u detí)

- udržuje správnu rovnováhu dusíka v organizme
- s pomocou vitamínu C podporuje tvorbu kolagénu, rast a obnovu tkanív
- podporuje tvorbu svalových proteínov, enzýmov a protilátok
- urýchľuje zotavenie po operáciách a športových zraneniach

- chráni cievy a srdce, upokojuje organizmus


Najmä pre koho je produkt na podporu imunity L-lyzín Extra je určený?

1. ľuďom, ktorí majú narušenú obranyschopnosť a majú zvýšenú náchylnosť na vírusové ochorenia, akými sú napr. chrípka, či nachladnutie.
2. ľuďom, ktorí uprednostňujú prevenciu, no zároveň hľadajú cenovo dostupné riešenie.


Odporúčané dávkovanie

1 - 5 kapsúl denne, nalačno
- deti od 7 do 10 rokov: max. 2 kapsuly denne
- deti od 11 do 14 rokov: max. 3 kapsuly denne


L-lyzín Extra obsahuje v 1 kapsule:

- aminokyselina L-lyzín - 350 mg 
- extrakt z Echinacea purpurea Moench - 40 mg 
- vitamín B6 - 10 mg (čo činí 500% odporúčanej dennej dávky vitamínu B6) 
- želatínová kapsula
- farbivo (oxid titáničitý)


Farbivo oxid titáničitý (zdroj Wikipedia)

Ide o látku, ktorá neškodí zdraviu a bežne sa vyžíva v rôznych oblastiach každodenného života. Je obsiahnutý v kozmetických prípravkoch, používa sa v potravinárskom priemysle, v maliarstve, v dentálnej oblasti, zdravotníctve či pre jeho sterilizačné vlastnosti v interiérových zriadeniach napr. dlaždice potreté TiO2 v kúpeľniach a iné. Pôsobením ultrafialového svetla na oxid titaničitý sa aktivuje fotokatalytická reakcia, ktorá okrem iných pozitívnych vlastností sa vyznačuje i antibakteriálnym účinkom. Počas reakcie svetla a titan-dioxidu sa uvoľňujú záporne nabité častice - ióny, ktoré zabraňujú tvorenie baktérii v mieste, ktoré prišlo do styku s TiO2 alebo ho obsahuje. Tento princíp sa vo veľkej miere využíva napr. v prostredí dentálnej hygieny ako vyhľadávaný novodobý trend starostlivosti o chrup v mnoho svetových krajinách.


UPOZORNENIE

Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, ľudí s chorobami pečene a obličiek a deti do 7 rokov. Pri užívaní antibiotík jeho dávkovanie konzultujte s lekárom. Skladujte mimo dosah malých detí, v suchom prostredí, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

NO alergens – neobsahuje žiadne alergény

Využitie

Zdravotné problémyNie

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,20 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,70 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Vojto
Kvalita
Cena
Dôležité pre ľudský organizmus.
anna
Kvalita
Cena
odporucam na imunitu
eva
Kvalita
Cena
dobre mi pôsobí pri chrípke, nachladnutí - pomáha rýchlejšie vyzdravieť
Tina
Kvalita
Cena
tiež mi pomohol Súhlasím s názorom Gabiky, mám rovnaké skúsenosti.
Gabika
Kvalita
Cena
pomerne dosť muziky za málo peňazi Bola som dosť často nachladená a náchylná na chrípku, dopočula som sa o účinkoch echinacey na imunitu a našla som produkt, ktorý obsahuje aj dalšie látky. Môžem len doporučiť, mne pomohol.

Recenzie

Recenzujete: Kompava L-lyzín Extra 60 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články