Bioalis Kozie kolostrum 90 a 180 kapsúl

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


Dostupnosť: Skladom


Cena od:

Akciová cena 37,00 €

Bežná cena: 39,00 €

* Povinné pole

Cena od:

Akciová cena 37,00 €

Bežná cena: 39,00 €

Za tento produkt získate 37 vernostných bodov. 37 bodov = 1,85 €.

100% Kozie kolostrum = Kompletná starostlivosť o vašu imunitu


Kozie kolostrum je unikátna tekutina vylučovaná samicami bezprostredne po pôrode mláďatá. 
Každá kapsula kozieho kolostra Bioalis obsahuje približne 225 mg 100% kozieho kolostra vyprodukovaného počas prvých 12 hodín po pôrode. 
Kolostrum Bioalis je sušené šetrnou metódou mrazom, vďaka čomu si zachováva maximum účinných látok. 


Obsah balení: 90 a 180 kapsúl
Dávkovanie: dospelí 3-6 kapsúl denne; deti od 3 rokov 2-4 kapsule denne 
Obsah účinnej látky v 1 kapsule: 225 mg 100% kozieho kolostra (prvých 12 hodín po pôrode)
Výrobca: Laboratoires de Biologie, Francúzsko

Detaily

Kozie Kolostrum - Každodenná podpora imunitného systému

Kozie kolostrum je cenná prírodná látka, ktorá je vylučovaná samicami behom prvých dvanástich hodín po pôrode. Kolostrum (známe aj ako mledzivo) nie je možné vyrobiť chemickou či syntetickou cestou - je jedinečné, nenahraditeľné a nenapodobiteľné. Kozie mledzivo obsahuje vysoké množstvo aktívnych látok, ktoré sa vďaka svojmu prirodzenému pôvodu výborne vstrebávajú.

Imunita kozieho organizmu je pozoruhodne odolná a to i voči nádorovým ochoreniam. Naši predkovia toto vedeli už pred mnoho tisícmi rokov a najmä z týchto dôvodov bolo kozie mlieko vždy veľmi vyhľadávané.

V dnešnej dobe však vieme, že je oveľa lepšie a výhodnejšie staviť na materské mledzivo, ktoré mlieku predchádza a obsahuje neporovnateľne viac žiadúcich látok. Naviac vďaka tomu, že ľudia veľmi dobre znášajú kozie produkty, môžeme tieto látky prijímať takmer bez strát. Úspešne ho spracuje aj väčšina alergikov na kravské mlieko.

Kozie kolostrum Bioalis je vhodné pri mnohých ťažkostiach:

✓ Znížená imunita
✓ Bakteriálne a vírusové infekcie
✓ Alergie a astma
✓ Kožné problémy
✓ Mykózy
✓ Zápaly pri autoimunitných ochoreniach
✓ Ochorenia tráviaceho traktu
✓ Problematický metabolizmus
✓ Preťažené svalstvo po extrémnej fyzickej námahe

Bioalis Kozie Kolostrum a obsah účinných látok

Najdôležitejšími hlavnými aktívnymi látkami kozieho kolostra sú imunoglobulín G (78 mg/kapsule) a rastový faktor IGF-1 (0,00045 mg/kapsule). Nájdeme tu ale tiež cytokíny, laktoferín, imunitný faktor PRP a ďalšie dôležité látky, akými sú enzýmy, vitamíny a minerály.

Kozie Kolostrum a účinky Imunoglobulínov a rastového faktora IGF-1

Imunoglobulíny sú protilátky tvorené bielymi krvinkami, ktoré sú súčasťou nášho imunitného systému. V kozom kolostre je vysoká koncentrácia imunoglobulínu G (IgG), ktorý je v krvi zastúpený najviac a hrá významnú rolu pri zneškodnení patogénov alebo alergénov, najčastejšie baktérií, vírusov a húb. Nájdeme tu, ale aj ďalšie triedy imunoglobulínov: IgA (chráni sliznice, ktoré sú vstupnou bránou infekcie do tela) a IgM (je vysoko účinný proti baktériám a vírusom).

Tým ale zloženie tohto doplnku stravy nekončí. Prítomný je tu tiež rastový faktor IGF-1 (inzulínu podobný rastový faktor 1), ktorý pozitívne ovplyvňuje riadenie rastu, metabolizmus a všeobecný vývoj buniek v období pred aj po narodení. 

Kvalita Kozieho Kolostra Bioalis

Bioalis ponúka kolostrum nadojené maximálne 12 hodín od pôrodu. Ošetrované je šetrnou metódou sušením mrazom, vďaka čomu sa mu dostáva stále väčšieho uznania medzi samotnými užívateľmi i odbornou verejnosťou. Kozy, od ktorých kolostrum pochádza, sú chované v ekologicky šetrných podmienkach, bez umelých hnojív, pesticídov a pridaných hormónov (ako potvrdzuje i laboratórny rozbor). 

K výrobe 1 gramu prášku je potrebných 10 ml tekutého mledziva. Každá kapsula obsahuje približne 225 mg 100% kozieho kolostra a je vyrobená z materiálu HPMC (Hydroxypropylmethylcelulóza). Jedná sa teda o čisto rastlinný obal, ktorý je vhodný aj pre vegetariánov.

Dávkovanie

dospelí: 3-6 kapsúl denne
deti od 3 rokov: 2-4 kapsule denne 

Najlepšie ráno na lačno a večer pred spaním zapiť vlažným nápojom. Horúca tekutina ničí aktívne látky! Prípravok je možné užívať trvalo. 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Kozie kolostrum nesmú konzumovať ľudia s neznášanlivosťou na kozie mlieko a kolostrum. O podávaní tehotným a dojčiacim ženám by mal rozhodnúť vždy lekár.

Skladovanie: uchovávajte na tmavom a chladnom mieste (po otvorení do 8°C)

Využitie

VHODNÉ PRE:Nádcha, chrípka, angína, prechladnutie, Parazity, plesne a kvasinky, Zápaly, Tráviace problémy, Alergie, Kožné problémy

Doprava a dodanie

SPÔSOB DODANIA:


1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte)
Cena: 2,20 €
Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu)
Cena: 2,70 €
Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.


SPÔSOB PLATBY:


1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky)
Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni)
Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.
Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Bioalis Kozie kolostrum 90 a 180 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Mohlo by vás zaujímať

Ľutujeme. Výberu nezodpovedá žiadna položka.

Posledné Články

 • 7 účinkov koreňa rastliny Maca

  Maca - známa aj ako "brazílsky ženšen" je pre mnohých potravinou 21. storočia.

  Čítať ďalej

 • Serapeptáza - Prírodný superenzým na zápaly a bolesti

  Serapeptáza je enzým produkovaný priateľskou baktériou z rodu Serratia, ktorá žije vo vnútornostiach Priadky morušovej.

  Čítať ďalej

 • Zbavte sa plesni a kvasiniek s oregánovým olejom

  Máte problémy s plesňami a kvasinkami? Hľadáte prírodnú alternatívu konvenčnej liečby antibiotikami?

  Čítať ďalej

 • Vitamín D a jeho šokujúci nedostatok

  Vitamín D zohráva v ľudskom tele významnú funkciu, ktorá presahuje úlohu vitamínu.

  Vo väčšine buniek ľudského tela sa totiž nachádzajú receptory, ktoré slúžia na príjem signálu od vitamínu D. Inými slovami, vitamín D účinkuje tak trocha ako kľúč v zapaľovaní auta - auto nepôjde, pokiaľ neotočíte kľúčom a nenaštartujete motor.

  A aj preto je jeho nedostatok pre náš organizmus priam ničivý. Okrem starých známych problémov s imunitou, s depresiami, či osteoporózou, súvisí jeho nedostatočný prísun aj s výskytom mnohých závažných ochorení, akými sú rakovina, cukrovka, infarkty myokardu a iné.

  Kam nechodí slnko, tam chodí lekár.

  No poďme pekne poporiadku.

  Trocha nevyhnutnej teórie o vitamíne D

  Vitamín D patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. No ako sme už spomenuli hneď v úvode, nie je len vitamínom v pravom slova zmysle. V súčasnosti sa považuje už aj za regulačný steroidný hormón.

  Vo väčšine buniek ľudského tela sa totiž nachádzajú receptory, ktoré slúžia na príjem signálu od vitamínu D. Najnovší výskum v oblasti molekulárnej biológie objavil, že ľudské telo obsahuje 30 000 génov. A vitamín D ovplyvňuje 2000 z nich.

  Najdôležitejšie formy vitamínu D sú:

  • vitamín D2 (ergokalciferol) – netvorí sa v ľudskom organizme a má rastlinný pôvod
  • vitamín D3 (cholekalciferol) – vzniká v koži účinkom UV žiarenia a jeho ďalším zdrojom sú potraviny živočíšneho pôvodu (najmä ryby, rybí olej a vajcia). Na základe laboratórnych výsledkov z krvi tvorí vitamín D3 až vyše 90% z celkového množstva vitamínu D.

  Účinky vitamínu D a jeho vplyv na zdravie

  Azda najznámejší je vplyv ˮdéčkaˮ na rednutie kostí, pretože jeho dostatočný príjem je nevyhnutný pre vstrebateľnosť a využiteľnosť vápnika a fosforu.

  Pomerne známy je už aj vplyv vitamínu D na imunitný systém a v prípade nedostatku , jeho vplyv na zvýšenú chorobnosť v zimných mesiacoch. Náš imunitný systém nemôže pracovať dostatočne pokiaľ nebude biochemicky aktivovaný vitamínom D. Preto ľudia, ktorí ochorejú, sú väčšinou tí, ktorí sú stále pod strechou, pracujú pod strechou a žijú v chronickom nedostatku vitamínu D.

  A opomenúť samozrejme nemôžeme ani jeho zásadný vplyv na psychiku, depresie a celkovú náladu.

  No to nie je ani zďaleka všetko.

  Antony Norman vo svojom článku z augusta 2008 upozorňuje nato, že vitamín D má kľúčovú úlohu pri udržaní zdravia a správneho fungovania 36 orgánov a tkanív ľudského tela, ako je napríklad kostná dreň, žalúdok, tenké aj hrubé črevo, obličky, pľúca, prostata, koža, očná sietnica, maternica.

  Vplyv vitamínu D má teda výrazný presah na celkové zdravie a psychiku človeka.

  Nedostatok vitamínu D? Veď nad našimi hlavami svieti slnko

  Keď sa povie vitamín D, tak sa väčšine z nás vybaví slnko, ako jeho hlavný a neobmedzený zdroj a jeho dostatok ako samozrejmosť. No nie je tomu vždy tak.

  Vedci varujú pred tým, že súčasná situácia vzhľadom na nedostatok vitamínu D je v celosvetovej populácii oveľa horšia než v predchádzajúcih rokoch.

  Za rizikový faktor považujú ˮmodernýˮ spôsob života (obyvateľov od 40 stupňov severnej a južnej šírky - teda aj nás), kedy mnoho ľudí trávi väčšinu času v interiéroch a používa syntetické kozmetické výrobky, ktoré zabraňujú pôsobeniu UV lúčov na kožu. A opomenúť nesmieme ani prípravky na opaľovanie.

  Navyše tieto geografické oblasti nemajú tak výrazný prísun svetla počas celého roka. Čo má za následok nedostatočné ožiarenie kože UV lúčmi, a tým nedostatočnú tvorbu vitamínu D. Zvýšenému riziku sú vystavení najmä starší ľudia, hlavne v zdravotníckych zariadeniach a domovoch dôchodcov.

  V Nemecku a ďalších európskych krajinách, adekvátny prísun vitamínu D chýba 60 - 70% populácie. Nedostatkom D-éčka trpia najmä seniori, ženy po prechode, tehotné a dojčiace ženy, chronickí chorí pacienti a výraznejšie sa prejavuje aj u tmavších ľudí a v skupine diabetikov.

  Zdroje vitamínu D

  Najlepším zdrojom vitamínu D je priame slnečné žiarenie. Odporúča sa stráviť každý deň (aj v zime), vonku minimálne 30 minút s odhalenými časťami tela. V lete samozrejme aj dlhšie, aby si telo vytvorilo nejaké zásoby na nadchádzajúcu zimu.

  Okrem slnka patria medzi významné zdroje vitamínu D aj:

  • treščia pečeň, rybí olej, morské ryby (tuniak, makrela, losos, sardinky)
  • ustrice, krevety a kaviár
  • vaječné žĺtka: žĺtka od sliepok chovaných vo voľnom výbehu obsahujú 4-6 krát viac vitamínu D oproti sliepkam z klietkového veľkochovu
  • mlieko (ovčie, ale aj kravské) a mliečne výrobky (syry...)
  • z rastlinných zdrojov stoja za zmienku ešte lucerna siata a avokádo

  Oporúčané dávkovanie

  V minulosti bolo odporúčané dávkovanie vitamínu D nižšie. Vedci však dospeli k medzinárodnému konsenzu a najnovšie je ODD vitamínu D najmenej 2000 IU, lepšie však 4000 IU, a to za predpokladu, že aspoň časť z neho sa syntetizuje v pokožke pri pobyte na slnku. Dávke 2000 IU zodpovedá asi 50 μg. Za bezpečnú dávku sa považuje ešte 10 000 IU (250 μg) denne.

  Ak dojčiace ženy nemajú k dispozícii okolo 6000 IU denne, tak by mali ideálne dodávať dojčatám 800 IU denne. Deti, ktoré rodičia v dostatočnej miere nevystavujú slnku, by mali denne dostávať 1000 - 2000 IU, v závislosti od hmotnosti.

  Medzi hlavné symptómy nedostatku vitamínu D patria: častá chrípka, svalová slabosť, lupienka, schyzofrenia a depresia, zápaly ďasien, reumatoidná artritída, či vysoký krvný tlak.

  Predávkovanie vitamínom D a jeho príznaky

  Predávkovanie D-éčkom je veľmi zriedkavé (poznáte niekoho takého?) a môže byť sprevádzané nevoľnosťou, zvracaním, stratou chuti do jedla, zvýšenou hladinou vápnika v krvi, či neustálym smädom.

  Treba však dodať, že v prípade správneho užívania sa predávkovanie nedá dosiahnuť užívaním doplnkov výživy s vitamínom D vo voľnom predaji. V prípade predávkovania si organizmus dokáže poradiť tak, že nadbytočné dávky vitamínu D3 do čreva nevstrebá.

  Doplnky výživy s vitamínom D

  V prípade nedostatku odporúčam siahnuť (najmä v zimnom období) po doplnkoch výživy. Na trhu je ich veľké množstvo, no osobne mi najviac sadol rybí olej s vitamínom D, ktorého 1 ml obsahuje 400 I.U. vitamínu D.

  Ako už bolo spomenuté aj vyššie, vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, preto treba dbať na jeho príjem spoločne s tukom, inak nedôjde k jeho dostatočnému využitiu. Okrem toho je rybí olej považovaný za biologicky najhodnotnejší zdroj omega-3 (zložiek EPA a DHA). Naviac, prísun zdravých tukov (najmä omega-3) je na Slovensku často nedostatočný a zabijakom číslo jeden sú u nás srdcovo-cievne ochorenia. Náhoda?

  Vedeli ste, že:

  • S nedostatkom vitamínu D majú častejšie problémy tmavší ľudia a obzvlášť rizikovou skupinou sú ľudia s tmavou pokožkou, ktorí sa presťahujú ďaleko od rovníka?
  • Organizmus si dokáže vitamín D uložiť aj do zásoby?
  • Hladinu vitamínu D si je možné nechať aj vyšetriť? Ak máte pochybnosti, tak si nechajte overiť jeho koncentráciu vo vašej krvi.
  • Rozsiahle výskumy vykonané v The Moore´s Cancer Center na Univerzite v Kalifornii odhadujú, že zvýšením hladiny vitamínu D3 u obyvateľstva by sa predišlo ročne 250 000 prípadom rakoviny hrubého čreva a 350 000 prípadom rakoviny prsníka.

  Majte sa krásne a šírte poznanie do sveta. ;)

  Poznámka: aktualizovaný článok

  Zdroje:

  (10 Komentárov)