Kompava Lakmusové papieriky 3v1 3-Test 50 ks

Lakmusové papieriky 3v1 3-Test

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

Akciová cena 6,70 €

Bežná cena: 7,00 €

Pomocou lakmusových papierikov 3v1 Kompava 3-Test si vykonáte jednoduché, krátke a dôležité samovyšetrenie, ktoré môže odhaliť nebezpečné poškodenie organizmu!


Obsah balenia: 50 kusov
Krajina pôvodu: Slovensko

Detaily

Lakmusové papieriky 3v1 Kompava 3-Test pomáhajú ľahko a jednoducho zistiť:

  • z moču pH organizmu (identifikovať zakyslenie organizmu alebo alkalózu)
  • hladinu vylučovaného cukru (cukrovka, obličky)
  • indikovať zvýšené množstvo vylučovaných bielkovín (cukrovka, obličky)

Všetky tieto indikácie vedú k včasnej prevencii chorôb a ochorení a k zdravému fungovaniu organizmu.

Použitie lakmusových papierikov

Princíp je založený na zmene farebnej reakcie plastového prúžku, ktorý má na reakčných plochách nanesené činidlo, ktoré po styku s močom reaguje za vzniku farebnej zmeny vplyvom chemickej reakcie.

Farebná zmena indikuje prítomnosť určitých látok v moči, ktoré signalizujú nežiaduce zmeny v organizme. Testovacie papieriky sú orientačným vyšetrením s rýchlym výstupom, pre správne stanovenie prípadnej diagnózy navštívte odborného lekára.

Indikácie Kompava 3-Testu:

  • pH (optimum 5-7)infekcie močových ciest, poruchy regulácie vnútorného prostredia, porucha regulačných funkcií obličiek
  • cukorcukrovka, porucha vstrebávania cukrov obličkami
  • bielkovinacukrovka, porucha vstrebávania cukrov obličkami

Ako si správne zmerať koncentráciu látok v moči?

Merajte si hodnoty z ranného moču a riaďte sa pravidlom tzv. stredného prúdu moču. To znamená, že necháte časť moču odtiecť a až potom odoberiete vzorku alebo priamo omočíte papierik. Papierik položte na savý papier, ktorý odsaje prebytočný moč a po cca 60 sekundách vyhodnoťte zafarbenie reagenčných zón podľa farebnej stupnice na dózičke.

Stanovenie pH moču (normálne pH moču je 5,0-7,0). Jednou z funkcií obličiek je regulácia acidobázickej rovnováhy, a preto každá odchýlka môže signalizovať rad ochorení. Odchýlky od tejto hodnoty môžu byť spojené s infekciou močových ciest a sú tiež rizikovým faktorom vzniku močových kameňov (vysoké aj nízke pH), poruchy urogenitálneho traktu, acidózu (prekyslenie)...

Cca po 60 sekundách sa zafarbenie indikačného papierika odčíta zo 6 stupňovej stupnice.

U zdravého človeka hodnota pH moču závisí do značnej miery od stravy. To znamená, ak konzumujeme príliš veľa kyslých potravín (mäso, sladkosti, káva, alkohol...) bude moč kyslý, ak naopak jeme viac rastlinnej stravy, vyhýbame sa cukru, fajčeniu, stresu bude náš moč zásaditejší.

Stanovenie hladiny cukru

Za normálnych okolnosti zdravý organizmus nemá cukor v krvi, to znamená, že by nemal byť ani v moči. Ak sa ale objaví v moči, znamená to zvýšenú hladinu v krvi. Toto zvýšenie signalizuje možné ochorenie cukrovky typu I. alebo II. Môže isť aj o nadmerné jednorázové použitie glukózy, poruchy obličiek ...

Cca po 30 sekundách sa zafarbenie indikačného papierika odčíta zo 5 stupňovej stupnice.

Negatívny  5mmol/l  15 mmol/l  30 mmol/l  60 mmol/l  11 mmol/l  
++++++++++

Ak sa indikuje v moči cukor je potrebné dať si vyšetriť krvnú plazmu a hladinu glukózy v krvi za účelom zistenia alebo eliminovania cukrovky (diabetes mellitus).

Stanovenie bielkovín

Bielkoviny sa u zdravého človeka vylučujú iba v malom množstve (0,3g/deň). Pomocou indikačného papierika 3-Test sa dá zmerať aktuálny stav obsahu bielkovín v moči. Cca po 60 sekundách sa zafarbenie indikačného papierika odčíta zo 5 stupňovej stupnice.

Negatívny    stopy  0,3g/l  1g/l3g/l  20g/l  
++++++++++

Ak sa v moči nachádzajú baktérie, krv, niektoré zlúčeniny z amoniaku, niektoré lieky (penilcilín, sulfoamidy, cefalosporíny) môžu negatívne ovplyvniť výsledok. Zvýšená hodnota môže indikovať ochorenie obličiek alebo infekcie močových ciest, nadmerný výskyt niektorých bielkovín v krvi ...

Proteinúria (bielkoviny v moči) sa vyskytuje najmä pri: chrípke, horúčkových stavoch, vplyv môže mať aj výrazná hyperlordóza, tehotenstvo, extrémne fyzické zaťaženie (teda u športovcov môže byť mierna proteínúria úplne normálna), anémia, srdcová nedostatočnosť, vysoký krvný tlak, často sú dôvodom poruchy a choroby obličiek, nádory, trombózy v cievach obličiek...

Dobrou prevenciou a ochranou pred ochoreniami obličiek je správny pitný režim, u žien dôkladná intímna hygiena, predchádzajte zápalom od nôh a chrbta. Starajte sa o dobrý imunitný systém, obmedzte príjem cukrov a 6 omega mastných kyselín.

Využitie

Zdravotné problémyObličky

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Kompava Lakmusové papieriky 3v1 3-Test 50 ks

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články