Wolfberry Maitake trsnatec lupenitý 20g

maitake trsnatec lupenitý wolfberry 20g

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

1,90 €

Maitake trsnatec lupenitý má podľa tradičnej čínskej a japonskej medicíny blahodarný vplyv na ľudský organizmus. 
Pestovaná
 je bez genetickej modifikácie a výborne sa hodí do kuchyne na prípravu polievok a omáčok. 


Obsah balenia: 20g
Krajina pôvodu: Čína

Detaily

Huba Maitake

Maitake alebo aj ináč trsnatec lupenitý, je jedlá huba, ktorá paraziticky rastie predovšetkým na koreňoch a kmeňoch dubov a hrabov, vzácne i na gaštanovníku siatom. Jeho plodnice tvoria 25 až 50 cm široké trsy zložené z veľkého množstva vláknitých, polokruhovitých, jednostranných, klobúčikov. Tie sú hnedošedé až sadzovo sivo sfarbené, hlúbik je belavý a mnohonásobne rozvetvený. 

Domovinou trsnatca lupenitého je severovýchod Japonska, odkiaľ sa rozšíril i do Severnej Ameriky. Dá sa nájsť i v našich lesoch, ale to je záležitosť tých najskusenejších mykológov. 

Maitake znamená v preklade z japonštiny "tancujúca huba". Nie je zdokladované prečo je tomu tak, ale údajne sa kedysi jej hmotnosť vyvažovala striebrom, takže jej nálezca nad týmto "pokladom" tancoval. Podľa inej teórie sa tak volá vďaka tomu, že sa plodnica trstnatca rôzne prekrývajú a priliehajú k sebe, takže pripomínajú rojenie motýľov.

Účinky huby Maitake

Podľa tradičnej čínskej a japonskej medicíny napomáha maitake organizmu čeliť stresovým situáciám, úzkosti alebo telesnej a duševnej únave a zlepšuje schopnosť tela odolávať zmeneným životným podmienkam.

Využitie huby Maitake v kuchyni

Maitake má nasládlu chuť a arómu a v súčasnosti sa teší čoraz väčšej obľube. Výborne sa hodí i do českej kuchyne na prípravu zemiakových placiek, kulajdy, samozrejme do hubových omáčok a polievok, ale i na dochutenie mäsa alebo rizota.

Príprava je veľmi jednoduchá: potrebné množstvo hub sa zaleje horúcou vodou, nechá sa asi 30 minút nabobtnať a takto upravené sa dajú na 10 až 15 minút variť. 

Ďalšie názvy: trsovnica lupeňovitá, Grifola frondosa, Sírovec, Hui shu hua

Využitie

Zdravotné problémyNervový systém, psychika a pamäť

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Wolfberry Maitake trsnatec lupenitý 20g

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články