Wolfberry Marhuľové jadrá (vitamín B17) 100g

marhuľové jadrá wolfberry 100g

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

1,90 €

Zdroj amygdalinu - vitamínu B17


Marhuľové jadrá vynikajú veľmi horkou chuťou a zároveň vysokým obsahom vitálnych látok.
Tieto látky majú vďaka svojej jedinečnej kombinácií priaznivý vplyv na ľudský organizmus, ale je potrebné striktné dodržiavanie ich dávkovania!


Obsah balenia: 100g
Doporučené dávkovanie: osoby nad 60 kg 1-2 jadrá denne, pričom u osôb s nižšou váhou sa musí denná dávka úmerne znižovať 
Alergény: bez alergénov

Krajina pôvodu: Čína


Viac o amygdaline vo videu: Svet bez rakoviny - príbeh vitamínu B17

Detaily

Marhuľové jadrá - základné informácie a obsah účinných látok

Marhuľové jadrá obsahujú amygdalin, ktorému sa niekedy aj neoficiálne hovorí vitamín B17. Okrem amygdalinu v nich nájdete i kyselinu gama-linolenovú, linolovú alebo vaccenocou. Z vitamínov v nich prevažuje vitamín B3 a vitamín A a z minerálov horčík, draslík a fosfor.

Na amygdalin sa vedci zamerali vďaka kmeňu Hunzov, ktorý žije na pakistánsko-indickej oblasti, pretože členovia tohoto kmeňa sa bežne dožívajú 100 rokov. Pri skúmaní ich stravy sa zistilo, že medzi hlavné súčasti ich jedálnička patria marhule. Viac než plodov si ale Hunzové vážia ich jadrá, v ktorých sa vyskytuje už zmieňovaný amygdalin.

Amygdalin, marhuľové jadrá a ich vplyv na zdravie

Amygdalin dáva jadrám ich charakteristickú horkú chuť a je obsiahnutý aj napr. v mandliach, jadrách broskýň, čerešní alebo sliviek.

Ich priaznivý vplyv na ľudský organizmus sa podrobuje neustálym výskumom a v súčasnosti sa skúma jeho vplyv pri prevencii a liečbe nádorov. Každopádne sa využíva ako súčasť prostriedkov proti dráždivému kašľu alebo proti nevoľnostiam.

Isté je však to, že telo sa nim môže aj predávkovať, pretože pri jeho trávení sa uvolňuje toxický kyanovodík, preto by sa denne nemali skonzumovať viac jadier než je ich doporučené dávkovanie! 

Doporučené dávkovanie a upozornenie

Osoby nad 60 kg 1-2 jadrá denne, pričom u osôb s nižšou váhou sa musí denná dávka úmerne znižovať! 

Marhuľové jadrá obsahujú amygdalin, ktorého štiepením vzniká kyanovodík, ktorý môže spôsobiť otravu! Dospelé osoby s telesnou hmotnosťou nad 60 kg nesmú z bezpečnostných dôvodov užívať viac než 1-2 jadrá denne! U osôb s nižšou telesnou hmotnosťou než 60 kg je potrebné dennú dávku úmerne znižovať! Uchovávajte jadrá mimo dosah deti, ktorým sa ich konzumácia nedoporučuje!

Minerály v 100g marhuľových jadier:

- Draslík: 599 mg
- Vápnik: 26 mg
- Horčík: 234 mg
- Fosfor: 508mg
 

Nutričné hodnoty v 100g horkých marhuľových jadrách:
Energia: 2600 kJ / 640 kcal; Bielkoviny: 12g; Sacharidy: 35g - z toho cukry 0g; Tuky: 54g - z toho nasýtené 0g; Vláknina: 12g. 
 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Využitie

Zdravotné problémyNie

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Wolfberry Marhuľové jadrá (vitamín B17) 100g

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články