Graviola si našla uplatnenie v ľudovom liečiteľstve pri miernení kŕčov v oblasti tráviaceho traktu, znižovaní krvného tlaku, črevných problémoch, nachladení a ďalších chorobách. Mačací pazúr je vhodný na všetky druhy zápalov, vredové ochorenia žalúdka a dvanástorníka, na ochorenia čriev, Crohnovu chorobu alebo zníženú imunitu. Amigdalin (vitamín B17) sa podrobuje neustálym výskumom a v súčasnosti sa skúma jeho vplyv pri prevencii a liečbe nádorov.
Obsah balenia: 100 a 200 tablietZloženie (1 tableta - 700 mg): 350 mg aktívnych látok v pomere 2:2:1Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne, po dobu 40 dníVýrobca: Natural Pharm Slovakia s.r.o., Oravická 2616, 028 01 Trstená, Slovenská republika viac
Graviola
Graviola je malý, stále zelený strom dorastajúci do výšky 5-6 metrov, s veľkými lesklými a hladkými, tmavo zelenými listami. Rastie v teplejších oblastiach Strednej a Južnej Ameriky, včetne Amazónie. Graviola má svoje miesto už po tisícročia v prírodnej medicíne v oblasti Južnej Ameriky, ale i v karibskej oblasti.
K liečebným účelom sa používajú takmer všetky časti stromu - kôra, listy, korene, plody i semena. V ľudovom liečiteľstve našla uplatnenie pri miernení kŕčov v oblasti tráviaceho traktu, znižovaní krvného tlaku, črevných problémoch, nachladení a ďalších chorobách.
Mačací pazúr (Cat´s claw)
Mačací pazúr je tropická, kvitnúca, popínavá rastlina, ktorá rastie v dažďových pralesoch Južnej Ameriky. Názov rastliny pochádza zo skutočnosti, že na spodnej časti listov rastú malé tŕne (podobne ako mačacie pazúry). Táto rastlina je cenným zdrojom prírodných liečivých látok.
Mačací pazúr je vhodný na všetky druhy zápalov (hlavne však na artrózy a artritídy), vredové ochorenia žalúdka a dvanástorníka, na ochorenia čriev, Crohnovu chorobu, zníženú imunitu a následné chronické stavy, či pri nádorových ochoreniach, zvýšenom krvnom tlaku a na očistu cievnej steny.
Vitamín B17 - Amygdalin
Na amygdalin (ktorému sa neoficiálne hovorí aj vitamín B17) sa vedci zamerali vďaka kmeňu Hunzov, ktorý žije v pakistánsko-indickej oblasti a na ktorých je zaujímavá ich dlhovekosť. Členovia tohto kmeňa sa totiž bežne dožívajú 100 rokov. A pri skúmaní ich stravy sa zistilo, že medzi hlavné súčasti ich jedálnička patria marhule. Viac než plodov si ale Hunzovia vážia ich jadrá, v ktorých sa vyskytuje už zmieňovaný amygdalin. Amygdalin dáva jadrám ich charakteristickú horkú chuť a je obsiahnutý napr. aj v mandliach, jadrách broskýň, čerešní alebo sliviek.
Ich priaznivý vplyv na ľudský organizmus sa podrobuje neustálym výskumom a v súčasnosti sa skúma jeho vplyv pri prevencii a liečbe nádorov. Každopádne sa využíva ako súčasť prostriedkov proti dráždivému kašľu alebo proti nevoľnostiam.
* Viac o amygdaline vo videu: Svet bez rakoviny - príbeh vitamínu B17
Zloženie (1 tableta - 700 mg):
Z toho: 350 mg aktívnych látok v pomere 2:2:1
1. Graviola - extrakt z plodov (Annona muricata) 140 mg
2. Cat´s Claw (Mačací pazúr) - extrakt z kôry (Uncaria tomentosa) 140 mg
3. Amygdalin 70 mg (B17 98%)
4. Inulín - z koreňov čakanky 347 mg
+ protihrudkujúca látka: stearan horečnatý
* Stearan horečnatý (emulgátor, protihurdkujúca látka) - bezpečná prísada, nie sú známe negatívne účinky tejto látky
Upozornenie
Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy! Výživové doplnky sa musia uskladňovať mimo dosahu malých detí! Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, pre osoby s poruchami krvotvorby, hemofilikov, osoby s trasplantovanými orgánmi a tkanivami a pre ženy, ktoré chcú otehotnieť.
Rozhodnutie ÚVZ SR číslo: OHVBPKV/4743/2015/Ht
Graviola a rakovina - doplnkové informácie (nevzťahujúce sa priamo na produkt)
Graviola má pred sebou zrejme veľmi zaujímavú budúcnosť. Je predmetom vážneho záujmu vedcov. Obsahuje látky označované ako annocenové acetogeniny, ktorých účinky sú predmetom rady vedeckých štúdií.
Vedci predpokladajú, že tieto látky môžu zohrávať dôležitú rolu pri liečbe rakoviny. Ide o to, že tieto látky majú selektívne ničiť rakovinové bunky bez toho, aby ničili tie zdravé.
Pri liečbe rakoviny môže totiž nastať jav nazývaný ako viacnásobná rezistencia (multi drug resistence). Pri nej dochádza k tomu, že rakovinové bunky, ktoré odolali chemoterapii, môžu posilňovať svoju odolnosť proti liekom užívaným pri predchádzajúcej chemoterapii, ale i proti iným liečivam. Vedci to vysvetľujú tým, že tieto rezistentné bunky vytvárajú medzibunečnú pumpu, ktorou dokážu vytesňovať zo svojho vnútorného prostredia podávané liečiva. Takýchto buniek je síce malé percento, ale pokiaľ prežijú, môžu sa rozmnožiť a dochádza k metastázam.
Odborníci zistili, že acetogeniny likvidovali práve tieto odolné bunky. Dá sa povedať, že ich "zbavili šťavy", inými slovami zablokovali prívod energie do zlej bunky. A práve tieto bunky potrebujú veľké množstvo energie, aby mohli prevádzkovať pumpu, ktorou vypudzujú liečiva von. Presnejšie povedané ide o blokáciu enzýmu s komplikovaným názvom ubichononoxidoreduktáza NADH. Pokiaľ je vám čásť názvu ubichinon povedomá, je to tým, že ide o iný názov pre známy koenzým Q10, ktorý funguje ako zdroj energie pre bunky, bohužiaľ i pre bunky zlé.
Celý proces je samozrejme trocha komplikovanejší, avšak zjednodušene to tak podľa názoru odborníkov funguje. Dôležité je, že pacient nesmie súčasne užívať prípravky s koenzýmom Q10, ktoré by dodávali energiu rakovinovým bunkám.
U normálnych, zdravých buniek acetogeniny nepôsobia negatívne vďaka tomu, že nepotrebujú tak veľké množstvo energie, ako tie zlé a nevzniká medzi nimi, povedané laicky, také nepriateľstvo.
Zdravotné problémy | Trávicí problémy, Zánět, Střevo |
---|---|
Vhodné pre | Onkologických pacientov |