Wolfberry Ghí (prepustené maslo) BIO 200 a 400 ml

ghí bio 400 ml

Viac pohľadov

Dostupnosť: Nie je na sklade

4,69 €

Ghí Wolfberry je maslový tuk vyrobený podľa starodávneho ajurvédskeho receptu prepustením 100% BIO masla produkovaného z mlieka z českých BIO fariem. 


Obsah balenia: 200 a 400 ml
Zloženie: 100% maslový tuk 

Krajina pôvodu: Česká republika

Detaily

Ghí (ghee) = čistý maslový tuk

Wolfberry BIO ghí (ghee) je maslový tuk, vyrobený podľa starodávneho ajurvédskeho receptu prepustením 100% BIO masla. Maslový tuk, ktorému sa dnes hovorí podľa indickej kuchyne ghí, nie je žiadnou novinkou ani na Slovensku. Naše babičky mu vravievali topené maslo alebo šmolc. Oceňovali predovšetkým to, že vďaka absencii vody a bielkovín neoxiduje, takže v dobre uzavretej nádobe vydrží na chladnom a tmavom mieste aj niekoľko mesiacov.

Ghí je čistý tuk, ktorý sa pripravuje veľmi pomalým prepúšťaním masla. Pri tejto procedúre sa z masla odparuje voda, ale aj vznikajúca pena, v ktorej sú mliečne bielkoviny, cukry a ďalšie látky, ktoré obsahuje bežné maslo. Výsledným produktom je naozaj čistý tuk, ktorý má žltú farbu a lahodnú maslovú vôňu i chuť s mierne sladkým, orechovým podtónom. 

Ghí sa síce vyrába z masla, ale vďaka spracovaniu sa v ňom nenachádza laktóza ani kazeín. Vďaka tejto vlastnosti si ho môžu, po porade s lekárom, dopriať aj ľudia, ktorí majú radi chuť masla, ale trpia alergiou na niektorú z mliečnych zložiek.  

Ďalšou z jeho neoceniteľných vlastností je veľmi vysoký bod zápalnosti, ktorý sa pohybuje okolo 232 °C. To vďaka tomu, že pri prepúšťaní masla sú odstránené všetky jeho prímesi. Pri pečení alebo vyprážaní tak nedochádza k prepaľovaniu látok obsiahnutých v tukoch s nižším bodom dymivosti a k ich škodlivému uvoľňovaniu do potravín.

Wolfberry ghí je vyrábané z mlieka z českých BIO fariem, ktoré sa pri starostlivosti o svoju pôdu a kravy zaobídu bez pesticídov, priemyselných hnojív, alebo iných chemikálií. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú umelé dochucovadlá, farbivá ani arómy, takže ghí dostanete naozaj v jeho prirodzenej farbe, chuti a vôni. 

Nutričné hodnoty v 100g

Energia: 883 kcal / 3700 kJ
Tuky: 99,9g (z toho 67,4g nasytené mastné kyseliny)
Bielkoviny: 0,8g
Sacharidy: 0,1g (z toho cukry 0,1g)
Soľ: 0g 

Zloženie: 100% maslový tuk
Skladovanie: V uzavretej nádobe na chladnom a tmavom mieste minimálne 12 mesiacov. Pri teplote do 20° C môžete ghí skladovať aj mimo chladničky. 

Využitie

Zdravotné problémyTráviace problémy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Nada
Kvalita
Cena
Super Vrelo odporúčam, krásna vôňa po masle a vyborna chuť pripravovaných jedál a hlavne zdravá náhrada rastlinnych olejov.

Recenzie

Recenzujete: Wolfberry Ghí (prepustené maslo) BIO 200 a 400 ml

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články