Wolfberry Ghí (prepustené maslo) BIO 200 a 400 ml

  Dostupnosť: Nie je na sklade

  Cena od: 4,69 €

  Ghí Wolfberry je maslový tuk vyrobený podľa starodávneho ajurvédskeho receptu prepustením 100% BIO masla produkovaného z mlieka z českých BIO fariem. 


  Obsah balenia: 200 a 400 ml
  Zloženie: 100% maslový tuk 

  Krajina pôvodu: Česká republika 

  Detaily

  Ghí (ghee) = čistý maslový tuk

  Wolfberry BIO ghí (ghee) je maslový tuk, vyrobený podľa starodávneho ajurvédskeho receptu prepustením 100% BIO masla. Maslový tuk, ktorému sa dnes hovorí podľa indickej kuchyne ghí, nie je žiadnou novinkou ani na Slovensku. Naše babičky mu vravievali topené maslo alebo šmolc. Oceňovali predovšetkým to, že vďaka absencii vody a bielkovín neoxiduje, takže v dobre uzavretej nádobe vydrží na chladnom a tmavom mieste aj niekoľko mesiacov.


  Ghí je čistý tuk, ktorý sa pripravuje veľmi pomalým prepúšťaním masla. Pri tejto procedúre sa z masla odparuje voda, ale aj vznikajúca pena, v ktorej sú mliečne bielkoviny, cukry a ďalšie látky, ktoré obsahuje bežné maslo. Výsledným produktom je naozaj čistý tuk, ktorý má žltú farbu a lahodnú maslovú vôňu i chuť s mierne sladkým, orechovým podtónom. Ghí sa síce vyrába z masla, ale vďaka spracovaniu sa v ňom nenachádza laktóza ani kazeín. Vďaka tejto vlastnosti si ho môžu, po porade s lekárom, dopriať aj ľudia, ktorí majú radi chuť masla, ale trpia alergiou na niektorú z mliečnych zložiek. 


  Ďalšou z jeho neoceniteľných vlastností je veľmi vysoký bod zápalnosti, ktorý sa pohybuje okolo 232° C. To vďaka tomu, že pri prepúšťaní masla sú odstránené všetky jeho prímesi. Pri pečení alebo vyprážaní tak nedochádza k prepaľovaniu látok obsiahnutých v tukoch s nižším bodom dymivosti a k ich škodlivému uvoľňovaniu do potravín.


  Wolfberry ghí je vyrábané z mlieka z českých BIO fariem, ktoré sa pri starostlivosti o svoju pôdu a kravy zaobídu bez pesticídov, priemyselných hnojív, alebo iných chemikálií. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú umelé dochucovadlá, farbivá ani arómy, takže ghí dostanete naozaj v jeho prirodzenej farbe, chuti a vôni.

   

  Nutričné hodnoty v 100g

  Energia: 883 kcal / 3700 kJ
  Tuky: 99,9g (z toho 67,4g nasytené mastné kyseliny)
  Bielkoviny: 0,8g
  Sacharidy: 0,1g (z toho cukry 0,1g)
  Soľ: 0g 


  Zloženie: 100% maslový tuk
  Skladovanie: V uzavretej nádobe na chladnom a tmavom mieste minimálne 12 mesiacov. Pri teplote do 20° C môžete ghí skladovať aj mimo chladničky. 

  Využitie

  Zdravotné problémyTráviace problémy

  Doprava a dodanie

  Poštovné je pri objednávke nad 45€ zdarma.

  SPÔSOB DODANIA:

  1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,20 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

  2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,70 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

  SPÔSOB PLATBY:

  1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

  2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

  Nada
  Kvalita
  Cena
  Super Vrelo odporúčam, krásna vôňa po masle a vyborna chuť pripravovaných jedál a hlavne zdravá náhrada rastlinnych olejov.

  Recenzie

  Recenzujete: Wolfberry Ghí (prepustené maslo) BIO 200 a 400 ml

  Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

   1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
  Kvalita
  Cena

  Posledné Články