NaturPort Reishi Matcha čaj BIO (40 sáčkov x 1,5g)

Reishi Matcha čaj BIO (30 sáčkov x 1,5 g)

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

Akciová cena 10,50 €

Bežná cena: 15,90 €

Dátum spotreby: 30.6.2023

BIO Matcha čaj s 1% obsahom medicínskeho extraktu huby Reishi


Matcha je 100% zelený čaj, rozomletý na jemný prášok, bez farbív, prísad a konzervačných látok. Je 10-krát silnejší ako bežný zelený čaj. 
Tento Matcha čaj je obohatený o vysokokvalitný medicínsky extrakt huby Reishi červená.


Obsah balenia: 60g (40 sáčkov x 1,5g)
Zloženie: zelený čaj jemný prášok, Ganoderma lucidum extrakt (1% obsahu)

Detaily

Účinky Matcha čaju:

 • Zvyšuje duševnú bdelosť vďaka aminokyseline L-Theanin.
 • Výrazne zvyšuje energiu a vitalitu, upokojuje myseľ, zvyšuje sústredenosť a zlepšuje náladu.
 • Urýchľuje metabolizmus o 40%, čím pomáha pri obezite.
 • Znižuje LDL cholesterol a krvný tlak.
 • Vďaka vysokému podielu polyfenolov a katechínov má podporný účinok pri boji s rakovinou a pri jej prevencii.
 • Vysoký podiel vlákniny (uvoľnuje zápchu).
 • Má silné antibiotické a antivírové účinky.
 • Vďaka vysokému obsahu chlorofylu pomáha pri detoxikácií a alkalizácií organizmu.
 • Diabetikom pomáha upravovať hladinu cukru v krvi.

Spojenie Matcha  zeleného čaju s vysokokvalitným medicínskym extraktom huby Reishi

Matcha je kráľovná všetkých zelených čajov. Je jedným z najstarších odrôd  zeleného čaju. Budhistickí mnísi používali tento čaj už pred viac ako 800 rokmi pri meditácií na podporu ich vnímania.

Pestovanie a výroba čaju Matcha je doslova alchýmiou. Čajové polia sa 4 týždne pred každoročným zberom zakrývajú tieniacimi plachtami, čo má za následok až do 90% redukcie slnečného svetla. Rastlina, ktorá rastie takmer v úplnej tme produkuje viac chlorofylu, teda listy sú bohatšie na aminokyseliny. Po ručnom zbere sa čajové listy vysušia a následne rozomelú na žulových kameňoch na jemný zelený prášok, krásnej smaragdovo zelenej farby.

Na kvalitu čaju Matcha pôsobí súhra viacerých faktorov. Sú to hlavne geografické podmienky (kde sa čaj pestuje) a špeciálne zručnosti pestovateľov čaju.

Medzi hlavné faktory kvality patrí chuť, farba a zloženie:

 1. Chuť: matcha je jemný, mierne sladký s miernym náznakom trpkosti; sladká chuť pochádza z aminokyseliny L-Theanin a rastlinných vlákien
 2. Farba: kvalitný čaj Matcha má žiarivú smaragdovo zelenú farbu, naopak v prípade nižšej kvality je farba skôr žlto hnedá. 
 3. Zloženie: Matcha obsahuje množstvo aminokyselín a kofeínu; aninokyselina L-Theanin má ukľudňujúce účinky, čo zjemňuje účinky kofeínu a vedie k postupnému uvolňovaniu energie

Matcha čaj verzus klasický zelený čaj

Jedinečnosť čaju Matcha je v tom, že jeho konzumáciou získate 100% užitočných látok obsiahnutých v lístkoch zeleného čaju. Mnohé z vitamínov a minerálov obsiahnutých v čajových lístkoch, ako je vitamín A, D, E, K a mnoho aminokyselín, nie sú rozpustné vo vode, preto sa pri pití zalievaného čaju tieto zložky nedostávajú do tela. Môžeme ich získať iba ak zjeme celý čajový lístok. 

 • Matcha je 100% zelený čaj, rozomletý na jemný prášok - bez farbív, prísad a konzervačných látok.
 • Je 10-krát silnejší ako bežný zelený čaj.
 • Nedávne vedecké štúdie prišli k záveru, že Matcha obsahuje 137-krát viac EGCG než bežný zelený čaj (EGCG je najúčinnejší antioxidant bojujúci proti rakovine a je dôležitým pomocníkom pri spaľovaní tukov, čím pomáha v boji proti obezite).

Huba Reishi červená

Huba Reishi (Ganoderma lucidum) je v Číne a Japonsku po tisícročia považovaná za "zázračnú rastlinu", ktorá pomáha liečiť a predchádzať mnohým chorobám. Je veľmi populárna pre svoju efektívnosť a absenciu vedľajších účinkov. Označuje sa tiež ako huba nesmrteľnosti alebo "huba večnej mladosti." 

Tým, že táto huba zvyšuje imunitný systém, pôsobí preventívne pred ochorením. Taktiež zvyšuje našu výkonnosť tým, že do krvi privádza viac kyslíka a to všetko bez vedľajších účinkov.

Príprava nápoja

Príprava za studena:
Obsah 1 sáčku dôkladne rozmiešajte v studenej vode a podľa svojej chuti doplňte vodou (200 ml až 1,5 l). Odporúčame pridať niekoľko kvapiek limetky alebo ovocného sirupu. Pre dôkladné rozmiešanie použite šejker.

Príprava za tepla: 
Obsah 1 sáčku zalejte 200 ml horúcej (nie však vriacej) vody o teplote cca 70°C a dôkladne rozmiešajte. Pre našľahanie peny použite elektrický šľahač na mlieko. Výbornú chuť dosiahnete pridaním medu, limetky,  ovocného sirupu, mlieka ... .

Zloženie:

- zelený čaj Matcha jemný prášok (99% obsahu)
- Ganoderma lucidum extrakt  (1% obsahu)

Využitie

Zdravotné problémyZápaly, Srdcovo-cievny systém, Tráviace problémy, Diabetes, Chudnutie, Anti-aging, Nervový systém, psychika a pamäť, Koncentrácia a mentálny výkon, Kožné problémy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: NaturPort Reishi Matcha čaj BIO (40 sáčkov x 1,5g)

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články