NaturPort Spirulina BIO 150g (750 tabliet x 200mg)

Spirulina Bio Naturport

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

Akciová cena 13,70 €

Bežná cena: 16,00 €

Sladkovodná riasa Spirulina


Spirulina je spomedzi všetkých prírodných doplnkov výživy považovaná za jeden z najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov. 
Preslávila sa svojimi protirakovinovými účinkami a silným antioxidačným pôsobením a u mnohých ľudí si Spirulina našla obľubu vďaka svojej schopnosti potláčať chuť do jedla. 


Obsah balenia: 150g, 750 čisto prírodných, tvrdých, vo forme lisovaných tabliet 
Dávkovanie: 3x denne 4 tablety, ideálne po jedle
Jedno balenie Spiruliny postačuje na 2-mesačnú kúru! 
Krajina pôvodu: Čína 

Detaily

ČO JE SPIRULINA?

Spirulina je zelenomodrá sladkovodná riasa, ktorá patrí do skupiny obľúbených zelených potravín. Žije v teplých, alkalických sladkých vodách a za svoje zelenomodré sfarbenie vďačí vysokému obsahu chlorofylu a modrému farbivu fytocyaninu. Známa je už po celé stáročia a Aztékovia si dokonca jej pozitívne účinky vážili až natoľko, že ju využívali ako platidlo. Spirulina je bohatým prírodným zdrojom bielkovín, chlorofylu, betakaroténov, vitamínov, minerálov a nenasýtených mastných kyselín. Navyše obsahuje vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, ako napr. fykocyanín a sulfolipidy.


Spirulina je spomedzi všetkých prírodných doplnkov výživy považovaná za jeden z najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov. Preslávila sa svojimi protirakovinovými účinkami a silným antioxidačným pôsobením a u mnohých ľudí si Spirulina našla obľubu vďaka svojej schopnosti postláčať chuť do jedla a pre mnohých je taktiež neoddeliteľnou súčasťou chudnutia a rôznych redukčných diét (ktoré ja vrelo neodporúčam) počas ktorých dodáva telu chýbajúce živiny.

 

Prečo práve spirulina v BIO kvalite?

Táto BIO spirulina neobsahuje žiadne prísady, ide o čistý prírodný produkt! Jedná sa o produkt ekologického a organického poľnohospodárstva, to jest pri jej pestovaní sa nepoužívajú herbicídy, pesticídy a umelé hnojivá. Dané podmienky sú preverované európskym kontrolným a certifikačným úradom NATURLAND.

 

ČO SPIRULINA OBSAHUJE?

A) Vitamíny: B1(thiamín), B2(riboflavín), niacín(B3), B5(kyselina pantoténová), B6(pyridoxín), B8(inositol), B12(kyanokobalamín), C, D, E(tokoferol), H(biotín) a vitamín K.

B) Minerály: vápnik, fosfor, železo, jód, horčík, mangán, zinok a selén.

C) Aminokyseliny: alanín, izoleucín, leucín, lyzín, prolín , valín, metionín, treonín, tryptofán, arginín, serín, cysteín, glycín, histidín, tyrozín, kyselina asparágová, kyselina glutamová

D) Ďalšie významné látky: β-karotén, kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina gama-linolénová (GLA), chlorofyl, fykocyanín a enzýmy.


PREDOVŠETKÝM PRE KOHO JE SPIRULINA URČENÁ?

1. Spirulina je veľmi prínosná pre vegetariánov a vegánov, pretože obsahuje veľké množstvo aminokyselín a vitamínu B12 - teda látok, na nedostatok ktorých trpí veľké množstvo ľudí nekonzumujúcich mäso. Denná dávka Spiruliny takmer dvojnásobne pokrýva odporúčanú dennú dávku vitamínu B12.

2. Spirulina obsahuje veľké množstvo železa a jódu a preto je vhodnou alternatívou pre ľudí majúcich problémy so štítnou žľazou.

3. Obľúbenou je u ľudí, ktorých sužuje nadváha a to vďaka svojej schopnosti potláčať chuť do jedla. Naše tela totiž často kričia o ďalšiu porciu jedla aj v dôsledku nutričnej podvýživy (a samozrejme aj v dôsledku metabolického poškodenia). To jest, žalúdok je síce plný, no bunky podvyživené. Svoje miesto si Spirulina nájde aj pri redukčných diétach, počas ktorých doplní životne dôležité živiny.

4. A spirulina je určená samozrejme aj pre všetkých ostatných, ktorým záleží na prevencii zdravia a ktorí túžia po väčšej vitalite. 


CHLORELLA ALEBO SPIRULINA? AKÝ JE MEDZI NIMI ROZDIEL?

Spirulina je veľmi vhodnou alternatívou riasy Chlorella, ktorá dokonca ako jediná obsahuje fykocyanín a vzácne glykolipidy a sulfolipidy. A aj keď je zloženie obidvoch rias veľmi podobné, ich rozdielne účinky sú dosť výrazné. Pre uľahčenie rozhodovania si uvedomte, že ak:

1. Ak si potrebujete prečistiť organizmus a dať do poriadku črevo a jeho bakteriálny obsah - tak uprednostnite chlorellu
2. Ak vám chýba energia alebo často na vás “niečo lezie“ a necítite sa zrovna dvakrát fit alebo ak sa trápite chudnutím a diétami - tak uprednostnite spirulinu
3. Ak chcete byť poistený na oboch frontách, tak urobíte dobre, ak týchto “zelených doktorov“ budete striedať alebo užívať súčasne. 


Odporúčané dávkovanie

- dospelí: 3x denne 4 tablety po jedle
- deti od 3 rokov: 3x denne 2 tablety po jedle 
Odporúčaná doba užívania je (pre maximalizáciu účinku) aspoň 3 mesiace. 


Krajina pôvodu: Čína

 

ZOPÁR POSTREHOV NA ZÁVER

1. Množstvo predajcov sa oháňa tvrdením, že Spirulina obsahuje až 3-krát viac bielkovín ako hovädzie mäso. To je samozrejme pravdivé, no vzhľadom na odporúčanú dennú dávku Spiruliny (3 g/deň), aj zanedbateľné a teda bezpredmetné. 

2. Množstvo distribútorov drahých Spirulín sa oháňa ich extrémne vysokými nutričnými hodnotami. Porovnával som si jednotlivé Spiruliny a hodnoty tých najdrahších boli porovnateľné s nutričnými hodnotami tejto cenovo dostupnejšej Spiruliny. Zaradenie drahších Spirulín do ponuky som považoval teda za zbytočné a nerozumné.

 

Výživový doplnok registrovaný ÚVZ SR č. OHVBPKV/7154/2011/Jo

Využitie

Zdravotné problémyTráviace problémy, Chudnutie, Chudokrvnosť, Nervový systém, psychika a pamäť, Kožné problémy, Vlasy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,20 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,70 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: NaturPort Spirulina BIO 150g (750 tabliet x 200mg)

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články