Test na Helicobacter pylori 1 ks

Test na Helicobacter pylori

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

8,00 €

Helicobacter pylori je baktéria, v prítomnosti ktorej sa vytvárajú vredy žalúdka, dvanástnika a tiež je rakovinotvorným činiteľom. 
Včasnou a efektívnou diagnostikou a následnou liečbou však môžete týmto ochoreniam predísť. Preto neváhajte a otestujte sa!


Obsah balenia: tester 1 kus

Detaily

Čo je Helicobacter pylori?

Ide o mimoriadne častý patogén. Infekcia Helicobacter pylori patrí celosvetovo medzi najčastejšie sa vyskytujúce infekcie vôbec. Spôsobuje veľmi rozšírenú infekciu bakteriálneho pôvodu, ktorá zasahuje sliznicu žalúdka a dvanástnika a spôsobuje tráviace ťažkosti.

Skôr či neskôr vyvolá tzv. chronický zápal (gastritídu), vznik žalúdočných a dvanástnikových vredov a neskôr môže viesť aj k rakovine žalúdka. Je dokázané, že prítomnosť Helicobacter pylori je hlavnou príčinou karcinómu žalúdka.

Včasnou a efektívnou diagnostikou a následnou liečbou však môžete týmto ochoreniam predísť a zabrániť tak vzniku rakoviny. Preto neváhajte a otestujte sa!

Obmedzenia:

  • Ako pri všetkých diagnostických testoch nesmie byť záverečná klinická diagnóza určená iba na základe výsledkov jediného testu, môže ju určiť iba lekár na základe zhodnotenia klinického stavu pacienta a laboratórnych nálezov.
  • Antibiotiká, inhibítory protónovej pumpy a bizmutové prípravky inhibujú H. pylori. Negatívny výsledok testu získaný počas, alebo krátko po ukončení terapie, môže byť falošne negatívny. V tomto prípade je vhodné zopakovať test na H. pylori 2 týždne po ukončení terapie.

Očakávané hodnoty

Epidemiologické štúdie ukazujú, že infekcie Helicobacterom pylori sú celosvetovo rozšírené. Presný spôsob prenosu infekcie medzi jednotlivcami nie je dodnes známy. Hodnoty indikujú, že nárast infekcie rastie o 1-2% ročne s vekom pacienta, a tak u 60-ročných a starších ľudí je % infekcie 50% a viac. Vysoké percento ľudí s infekciou Helicobacter pylori nemá žiadne klinické príznaky.

Charakteristika testu

Senzitivita stanovenia je medzi 50-70 ng/ml proteínu H. pylori. Hookov efekt (prozone efekt) je pozorovaný pri koncentrácii nad 2,5 mg/ml. 

H. pylori Stool Cassette bol testovaný v klinickej štúdii oproti komerčne dostupnému ELISA testu. Boli zistené nasledovné charakteristiky:

- Diagnostická senzitivita: 82,1%
Diagnostická špecificita: 96,9%
Pozitívna prediktívna hodnota: 91,4%
Negatívna prediktívna hodnota: 93,1%
Reprodukovateľnosť: 92,6%

Využitie

Zdravotné problémyParazity, plesne a kvasinky, Tráviace problémy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

svetlana
Kvalita
Cena
zistenie výsledku ihneď a bez nepríjemného vyšetrenia
Robo
Kvalita
Cena
Vynikajúci test na zistenie baktérií v žalúdku.
Naťa
Kvalita
Cena
Mozete si ho urobit doma, doporučujem
Martina
Kvalita
Cena
dostupná cena, spoľahlivosť, ľahká manipulácia
Jarmila
Kvalita
Cena
Test fungoval úplne podľa návodu, ale či je pravdivý, to nedokážem posúdiť, bolo to pre mňa ľahšie riešenie ako ísť na gastroskopiu.
View all

Recenzie

Recenzujete: Test na Helicobacter pylori 1 ks

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články