MiraTes Test na zistenie krvnej skupiny 1 ks

test na zistenie krvnej skupiny mirates

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

14,70 €

Test krvnej skupiny je sada domáceho testu na zistenie Vašej krvnej skupiny v systémoch ABO a Rh-D. Vyskúšajte si tento rýchly a jednoduchý test v pohodlí domova a určite si presný typ krvnej skupiny - A, B, AB, a 0.


Obsah balenia: 1 sada testu
Obsah sady: 1 hliníkový balíček „ID CARD“ obsahujúci testovaciu kartu, 1 pipeta, 4 tyčinky, 2 sterilné lancety k odobratiu krvi, 1 leukoplast, 1 kus fólie, podrobný návod na použitie aj s obrázkami

Detaily

Systém merania A-B-O

Osoba s krvnou skupinou A má na povrchu erytrocytov proteín nazvaný antigén A, osoba s krvnou skupinou B má proteín nazvaný antigén B, osoba s krvnou skupinou AB má antigén A i antigén B a osoba s krvnou skupinou 0 nemá antigén A ani antigén B. 

Krvná plazma môže obsahovať jednu, oboje alebo žiadnu z protilátok Anti-A a Anti B.

Krvná skupina je určená geneticky. Antigény (látky, vyvolávajúce tvorbu protilátok) sú prítomné už od narodenia, zatiaľ čo protilátky sa vyvíjajú v priebehu prvého roka života. Landsteinerovo zistenie vyvolalo rozsiahle skúmanie a bol objavený veľký počet ďalších systémov krvných typov, medzi ktorými je najdôležitejší systém Rh objavený v roku 1940.

Ako test na meranie krvnej skupiny funguje?

  1. V prvých troch kruhových políčkach na karte nájdete Anti-A, Anti-B a Anti-D.
  2. Tieto protilátky spoja červené krvinky dohromady s odpovedajúcimi antigénmi do zhlukov nazývaných aglutináty. Aglutinát je viditeľný obyčajným okom. Teda krv skupiny A - obsahujúca antigén A - bude aglutinovať v políčku Anti-A, krv skupiny B bude aglutinovať v políčku Anti-B, krv skupiny AB bude aglutinovať v okienkach Anti-A a Anti-B, zatiaľ čo krv skupiny 0 neaglutinuje ani v políčku anti-A ani v políčku anti-B.
  3. Pre získanie správneho výsledku je zásadné, aby ste nemiešali obsah políčka do iného políčka.
  4. Štvrtý krúžok obsahuje kontrolné činidlo. Normálne sa v tomto krúžku nevyskytne žiadny aglutinát. Ak sa vyskytne, niečo sa v priebehu testu vykonalo zle a výsledok je neplatný. Môže to byť následok nesprávne testovacej procedúry testu alebo spontánna aglutinácia červených krviniek (táto sa môže u niektorých ľudí ojedinele vyskytnúť).

Obsah sady:

- 1 hliníkový balíček „ID CARD“ obsahujúci testovaciu kartu
- 1 pipeta
- 4 tyčinky
- 2 sterilné lancety k odobratiu krvi
- 1 leukoplast
- 1 kus fólie
- podrobný návod na použitie aj s obrázkami  

Neobsahuje:

- pohár s vodou
- hodiny alebo stopky
- čistú papierovú vreckovku 

Upozornenie

Nevhodné pre použitie hemofilikov alebo osobami, ktoré užívajú lieky na riedenie krvi (antikoagulanty). Nízky počet osôb má na krvinkách slabé D antigény a aglutinát nemusí byť viditeľný. Tak slabé D antigény môžu s istotou preukázať len špecializované laboratória. Vo výnimočných prípadoch sa môžu nešpecifikované aglutináty vytvoriť v prítomnosti určitých proteínov. Ak je tomu tak, je aglutinát viditeľný tiež v kontrolných krúžkoch, čo znamená neplatný výsledok. Musí sa vykonať nový test. Je možné, že vaša krvná skupina môže určiť iba špecializované centrum. Nikdy nepoužívajte lancetu, ktorá už bola použitá. Uchovávajte mimo dosahu detí.
 
Tento test nie je zdravotníckym prostriedkom!

Využitie

Zdravotné problémyNie

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: MiraTes Test na zistenie krvnej skupiny 1 ks

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články