UKKO - Čaj na reflux 80g

UKKO - Čaj na reflux

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


11,90 €

Za tento produkt získate 12 vernostných bodov. 12 bodov = 0,60 €.

100% prírodná zmes byliniek bez umelých prísad a aróm proti refluxu (páleniu záhy). Chutný prírodný čaj, ktorý dokáže úspešne bojovať proti príznakom a príčinám refluxu.
Pri pravidelnom užívaní sa môžu nepríjemné a nebezpečné príznaky refluxu zmierniť už aj za pár dní.


Obsah balenia: 80g
Zloženie: cvikla, škorica, agát biely kvet, skorocel kopijovitý, malinové listy

Detaily

Čo je to reflux a aké problémy môže spôsobiť?

Ochorenie reflux je vlastne poruchou fungovania hornej časti tráviacej trubice, v dôsledku čoho sa obsah žalúdka a dvanástnika zmiešaný so žalúdočnou kyselinou a tráviacimi šťavami, čiže refluxát vracia v protismere nahor do pažeráka, kde vyvoláva nepríjemné príznaky a v konečnom dôsledku chorobné zmeny orgánov a zápal sliznice.

Najjednoznačnejším príznakom pravidelného refluxu je podráždená, vo vážnejších prípadoch zapálená sliznica pažeráka, pričom najcharakteristickejšími príznakmi sú pravidelné a časté pálenie v žalúdku, pálčivá bolesť za hrudnou kosťou (pálenie záhy), pocit zadúšania, dlhodobý kŕčovitý kašeľ, vygrgávanie kyseliny, nepríjemná pachuť v ústach a nepríjemný zápach z úst, respektíve kazivosť zubov.

Príčiny refluxu 

Nepravidelná strava i sedavý životný štýl chorobu podporujú. Fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu alebo kávy, respektíve určité lieky (napr. s obsahom salicilátov) môžu dráždiť sliznicu žalúdka. Niektoré anestetiká a analgetiká „uvoľňujú“ pažerákový zvierač (kardiu), preto u tých, ktorí dlhodobo užívajú tieto prípravky, taktiež narastá riziko spätného návratu refluxátu do pažeráka.

Medzi časté príčiny ďalej zaraďujeme aj fyzický tlak na žalúdok vyplývajúci z obezity, respektíve tehotenstva, ktorý v kombinácii napr. s príliš tesným oblečením tiež podporuje pravidelný spätný návrat obsahu žalúdka do pažeráka a tým pádom vznik problémov s refluxom.

Pravidelným pitím čaju a zmenou životosprávy sa dajú nepríjemné príznaky refluxu (ako napr. pálenie záhy) rýchlo zmierniť a aj proti jeho príčinám sa dá účinne zabojovať.

Pravidelným pitím 2-3 šálok UKKO čaju na reflux:

  • sa môže zredukovať žalúdočná kyselina na normálnu úroveň
  • môže pominúť nepríjemný zápach z úst a erózia zubov spôsobená refluxom
  • sa môže zmierniť pocit pálenia v hrudníku a problémy s prehĺtaním
  • sa môže na sliznici pažeráka vytvoriť ochranná vrstva
  • sa môže sa nastoliť zdravie podráždeného a zapáleného pažeráka
  • sa môže zmierniť dlhodobý kŕčovitý kašeľ

Príprava a konzumácia

V záujme želaného účinku odporúčame z čajovej zmesi na reflux pravidelne denne vypiť za 2 hrnčeky (0,4 – 0,5 L / hrnček), jeden ráno alebo počas dňa a jeden večer pred spaním. Pravidelná konzumácia čaju je veľmi dôležitá, pretože aj keď sa môžu priaznivé účinky prejaviť už aj za pár dní, účinné látky potrebujú čas, aby dokázali aj dlhodobo vyvinúť svoj účinok a vytvoriť v organizme ochranný systém.

Čaj je možné piť teplý i studený, z hľadiska účinku to nie je podstatné. Ak budete piť čaj studený, môžete si z neho pripraviť aj raňajky, ak v ňom rozmixujete jemné neochutené ovsené vločky, ovocie a trošku medu. Takto pripravený turmix na raňajky bude mať na reflux extra priaznivý vplyv.

Ak z nejakého dôvodu máte možnosť piť čaj iba raz denne, je dôležité, aby ste správne zvolili čas. Odporúčame, aby ste sledovali, kedy, v ktorej časti dňa sú príznaky refluxu najvýraznejšie a čaj na reflux vypite v predchádzajúcej časti dňa.

Čiže, ak sa príznaky (napr. kŕčovitý kašeľ, pálenie v žalúdku alebo pálčivý pocit v okolí hrudnej kosti) častejšie vyskytujú ráno, čaj je dobré vypiť predchádzajúci večer pár hodín pred spaním. Ak Vás príznaky trápia skôr počas dňa, napr. pri práci alebo po práci (napr. sedavé zamestnanie alebo v dôsledku častejšej konzumácie kávy, po fajčení), čaj pite ráno, vďaka čomu sa ochrana vybuduje presne dovtedy, keď je to potrebné.

Odporúčaná príprava

Vodu privedieme do varu a následne necháme pár minút chladnúť, aby mala približne 80 °C. V  0,4 - 0,5 l vody necháme pod pokrievkou lúhovať 1 čajovú lyžičku (2 - 2,5g) čajovej zmesi 10-15 minút, následne scedíme. Takto pripravený čaj obsahuje potrebné účinné látky a ihneď sa môže piť.

Zloženie

Cvikla, škorica, agát biely kvet, skorocel kopijovitý, malinové listy.

Upozornenie

Neodporúčame užívať počas tehotenstva.

Využitie

Zdravotné problémyTráviace problémy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: UKKO - Čaj na reflux 80g

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Kvalita
Cena

Posledné Články