Wolfberry Xylitol (brezový cukor) 350g

xylitol sladidlo wolfberry

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

5,30 €

Zdravé sladidlo z brezovej kôry


Brezový cukor xylitol je vynikajúcou náhradou bežného cukru. Vyrábaný je z brezovej kôry a oproti bežnému cukru obsahuje o 40% menej kalórií. Jeho najväčšou prednosťou je veľmi nízky glykemický index. Je obzvlášť vhodný pre diabetikov.
Okrem toho neobsahuje sacharózu a lepok a má veľmi sladkú, ale sviežu chuť. Vyrobený je v jeho domovskej krajine, vo Fínsku. 


Obsah balenia: 350g
Zloženie: kryštalický xylitol 100%
Krajina pôvodu: Fínsko

Detaily

Brezový cukor xylitol - základné informácie

Xylitol, ktorý je známy ako brezový cukor patrí do skupiny alkoholových cukrov. Používa sa ako náhrada repového cukru a v krajinách EÚ je označovaný kódom E967. Xylitol má veľmi sladkú, ale sviežu chuť, je takmer bez vône a v konzistencii pripomína biely kryštalický púder.  

Za domov xylitolu sa považuje Fínsko, kde je veľmi populárny a používa sa na výrobu žuvačiek a cukroviniek. Je takmer taký sladký ako repný cukor, no dodáva organizmu asi o 40% menej kalórií ako tradičný a veľmi škodlivý cukor repový. Obzvlášť vhodný je pre diabetikov.

Využitie brezového cukru xylitolu

Xylitol nemá žiadne vedľajšie pachute, takže je ním možné vo všetkých smeroch nahradiť klasický repový cukor. Jeho rozpustnosť je 99%, takže ho je možné používať i v teplej a studenej kuchyni, pri príprave rôznych šalátov, pri varení, pečení alebo sladení nápojov. 

Xylitol sa na rozdiel od iných cukrov nerozkladá pri vysokých teplotách a aj preto je použiteľný do všetkých receptov, ktoré vyžadujú cukor.  

Výhody brezového cukru xylitolu:

  1. Xylitol má veľmi nízky glykemický index a preto je vhodný pre diabetikov.
  2. Oproti bežnému cukru obsahuje o 40% menej kalórií a preto je vhodný pri redukčných diétach.
  3. Pomáha pri prevencii zubného kazu a zamedzuje vytváraniu zubného povlaku.
  4. Neutralizuje kyslé prostredie a vyrovnáva pH v ústnej dutine, čím potláča tvorbu baktérií a chráni zuby.

Upozornenie - xylitol a psy

Xylitol môže spôsobiť psom vážne zdravotné problémy. U psov, ktorí skonzumujú veľké množstvo potravy sladeného xylitolom, dochádza k náhlemu zníženiu krvného cukru. To môže do 30 minút po konzumácií viesť k stráte ich koordinácie, v ojedinelých prípadoch dokonca k zlyhaniu ľadvín a koagulopatii.

Bezlepková potravina. Vyrobená z brezovej kôry, bez vedľajších príchuti. Neobsahuje sacharózu. Bez alergénov. Fínsky produkt.

Využitie

Zdravotné problémyParazity, plesne a kvasinky, Diabetes, Chudnutie

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Wolfberry Xylitol (brezový cukor) 350g

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články