Kompava Zinok a Selén 60 kapsúl

Zinok a Selén Kompava

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý


Dostupnosť: Skladom (odosielame do 24hod.)


11,80 €

Za tento produkt získate 12 vernostných bodov. 12 bodov = 0,60 €.

Výživový doplnok s obsahom zinku, selénu a Cordyceps sinesis


Významne prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a chráni organizmus pred pôsobením oxidačného stresu.
V neposlednom rade zabezpečuje zdravie pokožky, nechtov a vlasov. 


Obsah balenia: 60 kapsúl
Odporúčané dávkovanie: 1x denne 1 kapsula s jedlom

Detaily

Nedostatok minerálov

Nedostatok minerálnych látok v organizme môže byť spôsobený mnohými faktormi. Najčastejšou príčinou je konzumácia potravín, ktoré obsahujú nedostatok zinku a selénu, keďže naše telo si ich nevie vytvoriť samo a je odkázané na ich príjem v strave.

Problémom je však aj súčasná situácia, ktorá poukazuje na vysoký nedostatok najmä selénu v pôde a jeho následný nedostatok v potravinách. Slovensko je jednou z krajín, ktorá podľa Národného ústavu potravinárskeho trpí vysokým nedostatkom selénu v pôde.

Ďalšími príčinami deficitu je neschopnosť organizmu vstrebať v tráviacom trakte minerály, ktoré prijme v potrave. V neposlednom rade je to životný štýl. Príkladom môže byť konzumácia alkoholických nápojov, ktoré všeobecne ochudobňujú organizmus o minerálne látky.

Imunita

Imunitný systém predstavuje významnú zložku organizmu. Eliminuje cudzorodé látky, infekčné mikroorganizmy ako aj vlastné odumreté bunky. Imunitná odpoveď je zabezpečená prostredníctvom nešpecifickej (vrodenej) a špecifickej (získanej) imunity, ktoré sú riadené celou radou špeciálnych buniek. Tie potrebujú pre svoju správnu funkciu prítomnosť dostatočného množstva minerálnych látok ako zinok, selén, železo, meď a iné. 

Nedostatok zinku či selénu znižuje funkciu niektorých imunitných buniek, pričom ich dostatočný príjem aktivitu imunity zlepší. Preto ak pociťujete neustálu únavu alebo ste často chorí, môže ísť o nedostatok týchto látok.

Krása

Stav pokožky, vlasov a nechtov do značnej miery závisí od celkového zdravotného stavu jednotlivca. Na základe toho vie nutričný terapeut či doktor ľahko odhaliť nedostatok niektorých dôležitých živín. Zinok a selén sú typické minerály, ktorých nedostatok sa prejavuje predovšetkým navonok.

Ak pozorujete zvýšené vypadávanie vlasov, zhoršenú kvalitu vlasov a nechtov, vznik bielych škvŕn na nechtoch a kožné problémy ako sú vyrážky, môže ísť práve o deficit zinku alebo selénu. Suplementácia zinkom sa v tejto oblasti využíva na regeneráciu a hojenie pokožky.

Ženy ale aj muži vyhľadávajú zinok, ak majú napríklad problémy s častými vyrážkami. Zinok je tiež látka, ktorú nájdete v receptúre opaľovacích krémov, pretože chráni kožu pred škodlivým UV žiarením. Selén ako antioxidant rovnako chráni kožu pred predčasným starnutím.

Potencia

Ďalšími typickými príznakmi nedostatku zinku a selénu sú znížená reprodukčná schopnosť, či problémy s počatím. Napriek množstvu spermií môže počatie mnohým párom so zdravými pohlavnými bunkami trvať až rok.

Keď je kvalita spermií znížená, napríklad keď sú spermie nehybné alebo majú abnormálny tvar, počatie môže trvať podstatne dlhšie. Oxidačný stres je v súčasnej dobe považovaný za hlavnú príčinu mužskej neplodnosti. Mužské spermie sú veľmi citlivé na nedostatok selénu v organizme. Selén bráni poškodeniu nezrelej spermie a pomáha udržať neporušenosť zrelej spermie.

Kombinácia antioxidantov ako je selén a zinok znižuje poškodenie bunkovej membrány spermii voľnými radikálmi a zlepšuje ich pohyblivosť.

Cordyceps sinensis

Cordyceps Sinesis je vzácnym druhom huby, ktorá parazituje na larvách motýľa - Lepidoptera.

V čínskom liečiteľstve je využívaná už zhruba 5000 rokov na posilnenie obranyschopnosti, na zlepšenie fyzickej kondície a proti stárnutiu. Známa je aj ako tzv. "zázračná huba."

Najmä pre koho je produkt Zinok a Selén určený?

  • Pre ľudí s oslabenou imunitou.
  • V období bakteriálnych a vírusových infekcii na podporu ochrany organizmu.
  • Ak cítite, že na vás niečo "lezie".
  • Ak vášmu telu chýbajú antioxidanty.
  • Ak máte problémy s pokožkou, zhoršenú kvalitu vlasov a nechtov.
  • Ak máte problémy s potenciou.

Odporúčané dávkovanie

1 x denne 1 kapsula s jedlom.

Základom správneho užívania produktov obsahujúcich zinok je neužívať ich nalačno. Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú „citlivý žalúdok“ môžete pociťovať zaťaženie tráviaceho systému. Preto odporúčame výrobok užívať približne 1 hodinu po jedle. Pre lepšiu vstrebateľnosť sa produkt neodporúča užívať bezprostredne s mliekom, strukovinami či celozrnnými výrobkami, ktoré môžu jeho využiteľnosť v organizme znížiť. Naopak, absorpcia zinku sa zvyšuje pri konzumácii živočíšnych proteínov.

Obsah účinných látok v 1 kapsule (denná dávka):

  • Cordyceps sinesis extrakt: 288 mg
  • Mliečnan zinočnatý: 87 mg (z toho zinok: 20 mg = 200 % RVH*)
  • Kvasničný selén: 75 mg (z toho selén: 150 µg = 200 % RVH*)

* RVH - referenčná výživová hodnota 

Zloženie

Extrakt z huby Húsenice čínskej (Cordyceps sinensis), mliečnan zinočnatý, kvasničný selén, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

Výrobok neobsahuje žiadne alergény a konzervačné látky.

Upozornenie

Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Využitie

Zdravotné problémyPotencia, libido, Kožné problémy, Vlasy

Doprava a dodanie

Poštovné je pri objednávke nad 55€ zdarma.

SPÔSOB DODANIA:

1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte) Cena: 2,90 € Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. GLS - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu) Cena: 2,90 € Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.

SPÔSOB PLATBY:

1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky) Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 1€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni) Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

Recenzujete: Kompava Zinok a Selén 60 kapsúl

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek
Cena
Kvalita

Posledné Články